| |
Zagrożenie!
Dynamiczny front wkroczy z zachodu. Będą ulewy, burze i wichury. Załamanie pogody zbliża się do Polski

Dynamiczny front wkroczy z zachodu. Będą ulewy, burze i wichury. Załamanie pogody zbliża się do Polski

Na warunki pogodowe w Polsce wpływa aktualnie antycyklon, ale tak jak się spodziewaliśmy jest to przeważnie zgniły wyż. Dominuje zachmurzenie warstwowe i kłębiasto warstwowe z którego lokalnie może popadać mżawka lub słaby deszcz. Przejaśnienia i rozpogodzenia również występują, ale są nieliczne i bardzo ograniczone pod względem zasięgu. Sytuacja zmieni się między 17-18 lutego 2023, gdy do Polski wkroczy aktywny front atmosferyczny. Pojawią się ulewy, wichury oraz niewykluczone lokalne burze. Czeka nas załamanie pogody.

Prognozowane położenie zbliżającego się chłodnego frontu atmosferycznego i następnie cyklonu z systemem frontów atmosferycznych do Polski, godzina 13:00, 16 lutego 2023

Dynamiczny front załamie pogodę w Polsce, będą ulewy, burze i wichury, prognoza 17-18 lutego 2023

W prognozie długoterminowej wskazywaliśmy, że w drugiej połowie obecnego tygodnia antycyklon zostanie przełamy przez cyklon i faktycznie tak się stanie. Względnie stabilna pogoda utrzyma się w Polsce do czwartku 16 lutego, aczkolwiek już późnym popołudniem z północnego zachodu nasunie się pierwsza strefa słabych przelotnych opadów deszczu, która do końca dnia będzie się przesuwać w głąb kraju na południowy wschód.

Załamanie pogody wkroczy do Polski. Prognozowany zasięg frontu i opadów, do godziny 16:00, 17 lutego 2023

Dynamiczny front i zmiana pogody w Polsce, będą ulewy, wichury i burze, prognoza opadów 17 lutego 2023

Główna zmiana pogody czeka nas w piątek 17 lutego, gdy z zachodu nasunie się strefa frontu atmosferycznego. Pojawią się opady deszczu, miejscami o umiarkowanym i dość intensywnym natężeniu przesuwające się w głąb kraju.

Prognozowany zasięg ulewy w Polsce, do godziny 19:00, 17 lutego 2023

Wystąpią ulewy, wichury i burze, wkroczy front do Polski, prognoza godzinowa opadów 17 lutego 2023

Najnowsze wyliczenia prognoz numerycznych wskazują, że w piątek 17.02 do końca dnia najwięcej deszczu spadnie w wielu regionach w północnej połowie kraju oraz w części środkowo-południowej. Opady wraz z frontem będą się przesuwać z zachodu na wschód Polski.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 22:00, 17 lutego 2023

Front zmieni pogodę w Polsce, spadnie deszcz, będą wichury i burze, mapa opadów wieczór 17 lutego 2023

Najbliższe poważne załamanie pogody obejmie Polskę już w piątek 17.02, ale termin i zasięg opadów może jeszcze ulec do tego dnia nieznacznej korekcie, gdyż z pewnością dojdzie jeszcze do zmiany trajektorii ośrodka niżowego z którym będzie związana strefa frontowa. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie w najbliższy piątek w całym kraju wyż zostanie przełamy i przejdzie front z opadami.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 19:00, 17 lutego 2023

Śnieg nie spadnie na nizinach, prognoza temperatury w czasie przejścia dynamicznego frontu 17 lutego 2023

W czasie przejścia frontu będzie padał w Polsce głównie deszcz, gdyż temperatury nadal będą wysokie. Śnieg popada jedynie lokalnie w górach. Pod koniec dnia zanotujemy, od 4 st. C. miejscami na wschodzie, do nawet 10-11 st. C. na zachodzie. Chłodniej będzie jedynie miejscami w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia.

Prognozowana wichura w Polsce w nocy z 17/18 lutego 2023 o godzinie 01:00

Aktywny front i wichura w Polsce, prognoza wiatru 17 lutego 2023

W nocy z piątku na sobotę 17/18.02 nad Bałtyk dotrze cyklon i wzrośnie prędkość wiatru w Polsce. Spodziewamy się wichury. Jej zasięg i prędkość wiatru będzie zależna od położenia centrum cyklonu. O tym będziemy informować w kolejnych naszych najnowszych prognozach. Warto dodać, że w czasie dynamicznego przejścia frontu i cyklonu między 17-18 lutego, lokalnie mogą wystąpić również burze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
JG

...poza tym tylko kilka godzin między piątkiem a sobotą.

14 luty 2023 - 10:27
Odpowiedz