| |
Zagrożenie!
Dni z upałem są już policzone. Fale upałów w Polsce przerwą burze. Ochłodzenie ściągnie antycyklon

Dni z upałem są już policzone. Fale upałów w Polsce przerwą burze. Ochłodzenie ściągnie antycyklon

Wszystko wskazuje na to, że po bardzo wielu gorących i okresami upalnych dniach tegorocznego lata nadejdzie zapowiadane ochłodzenie. Najnowsze prognozy temperatury nadal przewidują, że dni z upałem, a tym samym trwającą falą upałów w Polsce są już policzone. Po weekendzie upał definitywnie z Polski zostanie wyparty, a wrzesień w dniu nowego roku szkolnego rozpoczniemy od umiarkowanych temperatur, które miejscami w porównaniu do aktualnych wartości mogą być niższe nawet o 10-14 st. C. Chłodne powietrze skieruje do Polski antycyklon z północnej Europy wraz z niżem znad Rosji.

Dni z upałem w Polsce są już policzone. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Europy, 1/2 września 2022

Dni z upałem w Polsce są już policzone, fale upałów zakończą burze, sierpień 2022

Upał w tym tygodniu rozprzestrzenił się nietypowo ze wschodu w głąb kraju. Taka sytuacja w Polsce w czasie tegorocznego lata zdarzyła się pierwszy raz. Wszystkie poprzednie fale upałów przesuwały się z zachodu i północnego zachodu na wschód i południowy wschód. Sytuacja w kolejnych dniach zacznie się jednak zmieniać bo ciepłe powietrze z zachodniej Polski zacznie być wypierane przez nasuwającą się strefę chłodnego frontu atmosferycznego znad Niemiec.

Prognozowany zasięg upału w Polsce, 27 sierpnia 2022

Upał w Polsce zakończą burze, ochłodzenie przyniesie antycyklon, zmiany w pogodzie na przełomie sierpnia i września 2022

Chłodny front atmosferyczny będzie poprzedzony linią zbieżności wiatru na której będą się tworzyć dość silne burze z intensywnym deszczem i lokalnie gradem. Miejscami burzom mogą towarzyszyć również silne porywy wiatru. Stopniowe spychanie ciepłego powietrza z zachodu na wschód kraju poczujemy szczególnie w niedzielę 28 sierpnia, gdy chłodny front z linią zbieżności wiatru znajdzie się bezpośrednio nad Polską.

Chłodny front podzieli Polskę. Prognozowana temperatura maksymalna, 28 sierpnia 2022

Fale upałów w Polsce zakończą burze, wkroczy ochłodzenie, 28 sierpnia 2022

Rożnica temperatury w niedzielę 28.08 między zachodnią i wschodnią Polską może wynieść około 10 st. C. Na styku różnych mas powietrza uaktywnią się miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

Wstępnie prognozowany zasięg frontu z opadami i burzami w Polsce, do godziny 14:00, 28 sierpnia 2022

Burze zakończą upał w Polsce, wkroczy ochłodzenie z frontem, 28 sierpnia 2022

W poniedziałek 29.08 upał będzie już poza Polską. Temperatura w całym kraju spadnie, ale będą to jeszcze przyjemne wartości na poziomie około 20-27 st. C.

Pierwszy dzień po fali upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, 29 sierpnia 2022

Fala upałów w Polsce ustąpi, wkroczy ochłodzenie, prognoza 29 sierpnia 2022

W następnych dniach spadek temperatury w Polsce będzie kontynuowany, gdyż będzie temu sprzyjać układ baryczny nad Europą. Na północy kontynentu pojawi się antycyklon, a nad Rosją będzie się przemieszczał niż. Między tymi ośrodkami barycznymi powstanie korytarz do napływu znacznie chłodniejszego powietrza z północy.

Prognozowany rozkład ośrodków ciśnienia nad Europą, 31 sierpnia 2022

Upał ustąpi, antycyklon skieruje do Polski chłodne powietrze, ochłodzenie na przełomie sierpnia i września 2022

Wstępne prognozy na 1 września wyliczają w Polsce temperatury maksymalne na poziomie około 15-22 st. C. Temperatury więc między obecnymi wskazaniami termometrów, a prognozowanymi w dniu inauguracji nowego roku szkolnego mogą być faktycznie niższe o około 10-14 st. C.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 1 września 2022

Upał ustąpi, jaki będzie 1 września 2022 w Polsce. Prognoza temperatury

Kolejne najnowsze prognozy będą coraz bardziej precyzyjnie przewidywać czekające nas zmiany. Będziemy na bieżąco informować o szczegółach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!