| |
Zagrożenie!
Prognoza 16-dniowa: nadchodzi wiosna klimatyczna, temperatura przekroczy 20 st. C!

Prognoza 16-dniowa: nadchodzi wiosna klimatyczna, temperatura przekroczy 20 st. C!

W poprzedniej prognozie długoterminowej obiecywaliśmy po świętach pierwsze tej wiosny temperatury osiągające lub przekraczające 20 st. C. Sprawdźmy, czy prognoza została podtrzymana, a może uległa diametralnej zmianie?

Wielkanoc przynosi fatalną pogodę, szczególnie we wschodniej i północnej części kraju, gdzie występują opady deszczu, miejscami na północnym-zachodzie, a także nocą na poniedziałek 01/02.04 w sporej części kraju przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna waha się od 2/3 st. w rejonie Szczecina, do 11 st. C. na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich Polski. (2 tygodnie temu na ten dzień przewidywaliśmy zakres temperatur 2-6 st. C., a tydzień temu 1-11 st. C.). Można więc powiedzieć, że trend naszej prognozy jest prawidłowy.

Pogoda Wiosna

Tuż po świętach, zgodnie z poprzednią prognozą czeka nas upragniony powiew wiosny. Temperatura po raz pierwszy w tym sezonie osiągnie lub przekroczy barierę 20 st. C!

Długoterminowa prognoza pogody 16 dniowa kwiecień 2018

Zdecydowanego ocieplenia oczekujemy już 3 kwietnia, gdy po nocy 02/03.04 z ujemnymi temperaturami na wschodzie i północy kraju, temperatura po południu, zwłaszcza na południu i południowym-zachodzie osiągnie co najmniej 16/18 st., a lokalnie nawet 19 st. C. Ciepło zapowiadają się również kolejne dni, jedynie około 5-6 kwietnia (+/-1 dzień) pojawi się strefa frontowa z opadami, a przez to temperatura na przeważającym obszarze kraju spadnie. Apogeum ocieplenia czeka nas pod koniec tygodnia lub na początku nowego (od około 8 kwietnia, +/-1 dzień), gdy temperatura w sporej części kraju przekroczy 20 st. C!

Trend naszej prognozy długoterminowej sprzed tygodnia powinien się więc sprawdzić, a to oznacza, że wreszcie pojawi się wiosna klimatyczna. Mówimy o niej, kiedy średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15 st. C. Wegetacja ruszy wtedy jak szalona :)


Komentarze
Lucas wawa

W Warszawie temperatura już ok. godz. 23. (01.04) spadła poniżej +2°C, a przy tym deszcz zaczął stopniowo zamieniać się już w śnieg. W II części nocy i rano, gdy temp. spadnie do ok. zera, to krajobrazy mogą na kilka godzin się zabielić. Z uwagi na silniejszy wiatr niewykluczone będą zawieje/zamiecie. A potem jeszcze jedna noc z przymrozkiem. Czyli “trochę zimy” także w kwietniu mieć będziemy… Zważywszy na zupełnie nie-zimową pogodę w Boże Narodzenie, jak i większe ocieplenie za 36+h, pogoda także na tą Wielkanoc jest bardzo przekorna…

01 kwiecień 2018 - 23:46
Odpowiedz
Sebek

Najlepsza 16 dniowa prognoza w Polsce. TVN Meteo i TP razem wzięte mogą wam buty czyścić. Wyprzedzacie wiązki Ensembles zanim same się ukształtują w prawidłową prognozę trendu temperatury :-) i drugi tydzień wam się sprawdza lepiej niż pierwszy tydzien w tv i popularnych portalach pogodowych

03 kwiecień 2018 - 18:13
Odpowiedz