| |
Zagrożenie!
W Radomiu rozdają seniorom czujniki czadu

W Radomiu rozdają seniorom czujniki czadu

Sezon grzewczy w Polsce jeszcze się nie rozpoczął, dlatego jest czas aby się odpowiednio do niego przygotować. Przykładem może być Radom, gdzie tamtejszy samorząd rozdał już 200 czujników czadu mieszkańcom, którzy ukończyli 65 rok życia.

W sumie w tym roku w ramach programu "Siła w seniorach", zostanie rozdanych 1000 takich czujników. Tlenek węgla to cichy zabójca, bezbarwny i bezwonny. - Każdego roku w sezonie grzewczym w wyniku zatrucia czadem poszkodowanych jest kilka tysięcy osób, a kilkadziesiąt umiera, dlatego tak ważne jest zapobieganie zagrożeniu - mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski. Jego zdaniem, nie można oszczędzać na bezpieczeństwie. To dobrze wydane pieniądze, bo takie inwestycje pozwalają unikać tragedii - przekonuje.

Przykładowy czujnik czadu w cenie do 100 zł

Czujnik czadu

Obdarowani seniorzy nie kryli radości i wdzięczności za to, że ich los nie jest samorządowcom obojętny. Według nich to znakomity pomysł. Dzięki takim działaniom czują się ważni i potrzebni.

W tym roku radomscy samorządowcy przeznaczyli sto tysięcy złotych na zakup czujników czadu. Pieniądze zarezerwowano na ten cel również w przyszłorocznym budżecie miasta. Wsparcie deklaruje także Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!