| |
Zagrożenie!
Cyklon Yigit z chłodnym frontem przechodzi przez Polskę. Przynosi śnieg i silny wiatr. W tych regionach wróci biała zima

Cyklon Yigit z chłodnym frontem przechodzi przez Polskę. Przynosi śnieg i silny wiatr. W tych regionach wróci biała zima

Minionej nocy w rejon Polski dotarł cyklon Yigit z którym jest związany chłodny front atmosferyczny. Z zachodu i północnego zachodu na wschód i południowy wschód przemieszczają się miejscami przelotne opady śniegu, deszczu, a lokalnie również deszczu ze śniegiem i niewykluczonej krupy śnieżnej. Po zachodniej i południowej stronie cyklonu nasili się wiatr i w rejonie opadów śniegu będą zawieje śnieżne. Krajobrazy miejscami zdołają się zabielić i w ciągu najbliższej doby poczujemy powiew zimy.

Na zdjęciu satelitarnym widoczna strefa zachmurzenia chłodnego frontu odsuwająca się za wschodnią granicę Polski oraz wir niżowy związany z cyklonem o godzinie 09:15, 25 lutego 2023. Dane: Eumetsat

Cyklon Yigit z chłodnym frontem przechodzi przez Polskę, pada śnieg i krupa śnieżna, wróci biała śnieżna zima do kilku regionów, prognoza 25-26 lutego 2023

Na animacji najnowszych zdjęć satelitarnych doskonale widać, że cyklon kręci się odwrotnie do wskazówek zegara i jednocześnie z północy zaciąga w głąb Polski coraz chłodniejsze powietrze arktyczne. Na kompozytowym zdjęciu to powietrze jest oznaczone odcieniem koloru fioletowego.

Prognozowane rozproszone opady śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 16:00, 25 lutego 2023

Załamanie pogody w Polsce, pada śnieg i wieje silny wiatr, będą zawieje śnieżne, mapa opadów 25-26 lutego 2023

Największe prawdopodobieństwo opadów śniegu obejmuje dzielnice północne, częściowo zachodnie oraz rejony podgórskie i górskie w Polsce. Śnieg już jest notowany m.in. w Szczecinie. Na północy dodatkowo zaznaczy się efekt morza, zwłaszcza między województwem pomorskim i zachodniopomorskim. W innych regionach opady będą rozproszone i często mieszane ze względu na wyższą temperaturę.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce o godzinie 13:00, 25 lutego 2023

Śnieżyce, silny wiatr i zamiecie śnieżne w Polsce, prognoza wiatru 25-26 lutego 2023

Po zachodniej i południowej stronie od centrum cyklonu nasili się wiatr, w zachodnich województwach oraz w południowej połowie kraju, w porywach do 50-70 km/h. Silniej powieje nad morzem, miejscami do 75-85 km/h. W tej części kraju w rejonie opadów śniegu i silnego wiatru wystąpią zawieje śnieżne. W nocy z 25/26 lutego oraz w niedzielę 26.02 w ciągu rozproszone i zanikające opady śniegu pojawią się jeszcze w różnych regionach Polski, głównie w zachodniej i południowej połowie kraju.

Prognozowane rozproszone opady śniegu w Polsce o godzinie 09:00, 26 lutego 2023

Załamanie pogody w Polsce przynosi cyklon, pada śnieg i wieje silny wiatr, prognoza opadów 26 lutego 2023

Zanim cyklon Yigit przez Litwę i Białoruś odsunie się nad Rosję i zupełnie przestanie oddziaływać na warunki pogodowe w Polsce, to miejscami krajobrazy zdołają się zabielić, a gdzieniegdzie powstanie również pokrywa śnieżna.

Najnowsza prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do 27 lutego 2023

Podmuch zimy w Polsce, gdzie spadnie śnieg, prognoza pokrywy śnieżnej do 27 lutego 2023

Najwięcej śniegu spadnie na południu Polski miejscami w rejonach podgórskich i górskich powyżej 10-30 cm. Dużo śniegu jest szczególnie oczekiwane w rejonie Sudetów. W wyniku efektu morza biało miejscami powinno być również między rejonem Elbląga przez częściowo województwo pomorskie po miejscami zachodniopomorskie. Kilka cm śniegu powinno się zgromadzić również na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu. W innych regionach Polski krajobrazy miejscami mogą się jedynie zabielić, lub śnieg po opadach szybko stopnieje.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!