| |
Zagrożenie!
Cyklon Quax przyniesie wichury i burze. Wiatr przekroczy 140 km/h. Załamanie pogody będzie silne

Cyklon Quax przyniesie wichury i burze. Wiatr przekroczy 140 km/h. Załamanie pogody będzie silne

Na mapach synoptycznych i zdjęciach satelitarnych zaczynamy bezpośrednio obserwować zmiany, jakie pojawią się nad zachodnią Europą między 11-12 kwietnia. Cyklon Quax przyniesie wichury, burze i ulewne deszcze. Wiatr miejscami osiągnie lub przekroczy 100-140 km/h. Na pewien okres wróci cyrkulacja strefowa, która wpłynie również na warunki pogodowe w Polsce w najbliższych dniach. Główny wieloośrodkowy obszar pola cyklonu pojawi się w rejonie Wysp Brytyjskich.

Prognoza położenia cyklonu i zasięg wichury z porywami wiatru o godzinie 12:00, 12 kwietnia 2023. Model ICON

Cyklon Quax załamie pogodę na zachodzie Europy 11-12 kwietnia 2023, będą wichury i burze z wiatrem do 100-140 km/h

Do zachodniej Europy zbliża się niż, który w polu obniżonego ciśnienia da impuls na prądzie strumieniowym do tworzenia również niżów wtórnych. Na mapie synoptycznej widnieje już cyklon Quax, którego centrum we wtorek 11.04 około południa jest spodziewane kilkaset kilometrów na północny zachód od wybrzeża Irlandii. W ciągu kolejnej doby 11/12.04 na froncie chłodnym w osi prądu strumieniowego rozwinie się niż wtórny i to on razem z pierwszym niżem uderzy w Wyspy Brytyjskie i Irlandie.

Prognozowane położenie pogłębiającego się niżu i zasięg opadów frontowych o godzinie 20:00, 11 kwietnia 2023

Cyklon Quax przyniesie wichury i burze w Europie, wiatr przekroczy 100-140 km/h, wpłynie na pogodę w Polsce 11-12 kwietnia 2023

Cyklon wpłynie na warunki pogodowe szczególnie na obszarze Irlandii, Szkocji, Walii i Anglii aż po północną i północno zachodnią Francję i później Kraje Beneluksu. Na tym obszarze wystąpią ulewne opady deszczu i miejscami burze, ponadto między Irlandią i Wielką Brytanią także przejdą silne wichury.

Prognoza zasięgu chwiejnego powietrza na zachodzie Europy w czasie oddziaływania cyklonu Quax, 12 kwietnia 2023

Cyklon namiesza w pogodzie, załamie pogodę w Irlandii i Wielkiej Brytanii między 11-12 kwietnia 2023, mapa wiatru, burz i opadów

Wiatr najsilniej powieje na otwartych wodach oceanu na zachód i południowy zachód od wybrzeża Irlandii. Niemiecki model ICON wskazuje, że wichura może przekroczyć miejscami 140 km/h. W takich warunkach wystąpi silny sztorm z wysokimi falami. W głębi lądu wiatr również będzie silny, miejscami do 80-130 km/h. Silniej może powiać w górach Szkocji.

Prognozowane położenie cyklonu i zasięg wichury z porywami wiatru, 12 kwietnia godziny popołudniowe, model ECMWF

Wichury uderzą z zachodu w Europę, cyklon Quax wpłynie na pogodę w Polsce, mapa wiatru 11-12 kwietnia 2023

Przejście głębokiego wieloośrodkowego niżu w rejonie Wysp Brytyjskich otworzy drogę do powrotu cyrkulacji strefowej i jej wpływu na warunki pogodowe w głębi Europy, w tym w Polsce w najbliższych dniach. Pierwszy z frontów okluzji wędrujący z zachodu na wschód kraju z opadami spodziewany jest już we wtorek 11.04. Na szczęście w naszym kraju nie wystąpi z tego powodu większe zagrożenie ze strony wiatru.

Ruszy cyrkulacja strefowa w Europie. prognozowana suma opadów do 12 kwietnia 2023

Ruszy cyrkulacja strefowa w Europie, prognoza opadów deszczu do 12 kwietnia 2023

W Polsce ze względu na uaktywnienie cyrkulacji strefowej na zachodzie Europy czeka nas w najbliższych dniach zmienna pogoda, w tym z możliwymi okresami opadami deszczu i miejscami z burzami, jak również z bardziej wiosennymi temperaturami na poziomie kilkunastu st. C. w wielu regionach w dzień. O zmianach w pogodzie na obszarze Polski będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!