| |
Zagrożenie!
Cyklon Norbert sięgnie Polski. Przyniesie śnieżyce i ulewy. W tym dniu załamie pogodę

Cyklon Norbert sięgnie Polski. Przyniesie śnieżyce i ulewy. W tym dniu załamie pogodę

Do Polski za kilka dni dotrze załamanie pogody, jakie przyniesie cyklon Norbert bardzo zasobny w wilgoć. Jego centrum zbliży się znad Ukrainy około 6 kwietnia 2023. W tym dniu pojawią się miejscami śnieżyce i ulewy. Wcześniej niż pokona setki kilometrów, bo zanim dotrze na północ, to przemieści się z rejonu Grecji przez Morze Czarne po zachodnią Ukrainę i wtedy jego strefa opadów bezpośrednio wpłynie na pogodę w naszym kraju, zwłaszcza na wschodzie i południu.

Prognozowane położenie rozwijające się cyklonu Norbert w Europie o godzinie 14:00, 4 kwietnia 2023

Cyklon Norbert załamie pogodę w Polsce, będą śnieżyce i ulewy, prognoza położenia 4 kwietnia 2023

Obecnie Norbert rozwija się nad wodami basenu Morza Śródziemnego, gdzie nabiera wilgoci, a we wtorek 04.04 będzie już nad Grecją, gdzie także miejscami w Turcji przyniesie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Miejscami opady mogą być intensywne, ponadto spodziewane są wichury. Jego strefa opadów będzie sięgać daleko na północ, bo miejscami między Bośnią i Hercegowiną, Serbią, Rumunią po zachodnią i południowo zachodnia Ukrainę pojawią się również opady śniegu.

Prognozowane położenie niżu Norbert i zasięg jego opadów deszczu i śniegu, lokalnie burz o godzinie 17:00, 4 kwietnia 2023

Cyklon Norbert namiesza w pogodzie, przyniesie śnieżyce i ulewy w Polsce i Europie, mapa opadów 4 kwietnia 2023

Kolejnej doby z 4/5 kwietnia niż przejdzie bezpośrednio nad Morzem Czarnym, gdzie ponownie nabierze wilgoci i wraz z kierunkiem przepływu mas powietrza zacznie się przesuwać na północ i północny zachód w kierunku południowo zachodniej Ukrainy. W tym czasie szczególnie na północ i zachód od centrum cyklonu, zwłaszcza od Bułgarii przez Rumunię po zachodnią Ukrainę będzie przynosił miejscami opady deszczu i miejscami śniegu.

Prognozowany zasięg ulewy i opadów śniegu w rejonie oddziaływania cyklonu Norbert o godzinie 20:00, 5 kwietnia 2023

Załamanie pogody przyniesie cyklon Norbert w Polsce i Europie, prognoza opadów 5 kwietnia 2023

Na pogodę w Polsce wypełniający się cyklon Norbert bezpośrednio wpłynie w czwartek 06.04, gdy jego strefa ze wschodu wkroczy w głąb kraju. Pojawią się opady deszczu, a w chłodniejszych sektorach powietrza również śniegu. Śnieżyce wystąpią szczególnie na obszarze między południem Podkarpacia i Małopolski, ale nie tylko. Ostateczny zasięg opadów będzie zależny od dokładnej trajektorii niżu, dlatego dla omawianego dnia prognozę szczegółową podamy w stosownym czasie, aby dokładnie wskazać gdzie spadnie śnieg oraz kilkanaście lub kilkadziesiąt mm wody na m2 ziemi.

Prognoza zasięgu śnieżycy i ulewy w rejonie Polski, 6 kwietnia 2023 o godzinie 17:00

Będą śnieżyce i ulewy, prognoza położenia cyklonu Norbert, gdzie popada, mapa opadów 6 kwietnia 2023

Strefa opadów po wejściu nad Polskę będzie się przesuwać w głąb kraju ze wschodu na zachód i południowy zachód, jednocześnie miejscami zacznie ulegać rozproszeniu na charakter miejscami przelotny i występujący okresami ze względu na obecność wyżu skandynawsko rosyjskiego, który zablokuje wędrówkę niżu dalej nad zachodnią Europę.

Wstępnie prognozowana suma opadów jaka może spaść do 7 kwietnia 2023 w Polsce w czasie oddziaływania cyklonu Norbert

Śnieżyce i ulewy w prognozach, suma opadów do 7 kwietnia 2023

W piątek 07.04 i sobotę 08.04 miejscami przelotnie również popada, zwłaszcza w południowej połowie kraju, gdyż nadal będzie zaciągana strefa wilgoci ze wschodu i południowego wschodu Europy. Lokalnie nie są wykluczone burze. Prognozy szczegółowe na każdy istotny dzień będziemy publikować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!