| |
Zagrożenie!
Cyklon Flurin z chłodnym frontem namiesza w pogodzie. Będą wichury i burze. Wiatr przekroczy 60-100 km/h

Cyklon Flurin z chłodnym frontem namiesza w pogodzie. Będą wichury i burze. Wiatr przekroczy 60-100 km/h

Wpływ cyrkulacji strefowej na pogodę w Polsce nadal nie ustaje. Na naszą uwagę zasługuje cyklon Flurin z chłodnym frontem atmosferycznym, jaki przejdzie przez Polskę między 14-15 marca 2023. Front wraz z przesuwaniem się niżu w rejonie naszego kraju nad południową Skandynawią przez Bałtyk w kierunku Rosji będzie wędrował z zachodu na wschód Polski. Na froncie pojawią się opady deszczu i lokalnie śniegu lub deszczu ze śniegiem, ponadto spodziewamy się silnego wiatru, miejscami o sile wichury powyżej 60-100 km/h oraz niewykluczonych punktowych burz.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce podczas oddziaływania cyklonu Flurin, jakie mogą wystąpić do 15 marca 2023. Model GFS

Cyklon Flurin z chłodnym frontem przyniesie w Polsce wichury, opady i burze, prognoza wiatru 14-15 marca 2023

Wiatr na południu Polski w rejonach podgórskich i górskich nasili się już najbliższej doby. Najmocniej powieje na południu Małopolski, Podkarpacia i Górnego Śląska. Wiatr miejscami przekroczy na tym obszarze 70-100 km/h.

Prognozowane wichury na południu Polski. Przewidywane porywy wiatru o godzinie 07:00, 14 marca 2023

Cyklon Flurin i chłodny front w Polsce, mapa i prognoza wiatru 14 marca 2023

Silny wiatr w Polsce będzie ponownie efektem wpływu cyrkulacji strefowej i przemieszczania się kolejnych ośrodków niżowych. W tym przypadku bezpośrednio na pogodę wpłynie cyklon Flurin i to on zwiększy poziomy gradient ciśnienia.

Prognozowane położenie cyklonu Flurin wraz z nasuwającym się chłodnym frontem z zachodu o godzinie 13:00, 14 marca 2023 

Cyklon Flurin i chłodny front w Polsce, będą wichury, opady i burze, mapa położenia i ciśnienia w niżu 14 marca 2023

Niż ten z frontem ciepłym aktualnie wpływa na pogodę w Polsce przynosząc opady deszczu wędrujące z zachodu na wschód kraju, ponadto powoduje również silny wiatr na południu szczególnie w rejonach podgórskich. Front do wieczora opuści Polskę, jednocześnie na południu przynosząc najmniej opadów ze względu na efekt wiatru fenowego. Za frontem już tylko miejscami pojawią się przelotne opady do czasu nadejścia frontu chłodnego. Zasięg opadów sprawdzicie na dokładnych danych radaru pogodowego.

Prognozowany zasięg opadów i frontu chłodnego w Polsce o godzinie 19:00, 14 marca 2023

Front chłodny i cyklon wpłynie na pogodę w Polsce, prognoza opadów 14 marca 2023

We wtorek 14.03 w wyniku zwiększonego gradientu ciśnienia wiatr okresami w Polsce w ciągu dnia nasili się nie tylko w rejonach podgórskich, ale również w wielu innych regionach, w porywach do 40-65 km/h, a na południu blisko gór w pierwszej połowie dnia powyżej 70-100 km/h.

Prognozowany zasięg silnego wiatru na froncie chłodnym w Polsce o godzinie 19:00, 14 marca 2023

Wichury i burze na chłodnym froncie w Polsce, prognoza opadów 14 marca 2023

Sytuacja zmieni się w rejonie przejścia z zachodu na wschód przez Polskę aktywnego chłodnego frontu atmosferycznego. Do zachodnich dzielnic kraju wkroczy z opadami we wtorek 14.03 już pod wieczór i wieczorem oraz nocą będzie się przesuwał w głąb kraju na wschód i północny wschód. Na froncie wiatr miejscami w porywach może osiągnąć do około 60-90 km/h, zwłaszcza w rejonie konwekcyjnych przelotnych opadów, w tym niewykluczonych lokalnych burz.

Prognoza zasięgu silnych porywów wiatru na chłodnym froncie w Polsce o godzinie 01:00, 15 marca 2023

Wichury i burze w Polsce, przejdzie chłodny front, mapa opadów i wiatru 15 marca 2023

Front zanim odsunie się z Polski, to na południowym wschodzie w środę 15.03, zwłaszcza między południem Małopolski, Podkarpaciem i południowo wschodnią połową Lubelszczyzny przyniesie opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. W tym czasie w innych regionach kraju, zwłaszcza w zachodniej połowie miejscami pojawią się rozproszone opady mieszane, w tym deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. W kolejnych dniach temperatury znacznie wzrosną i szczególnie między 18-19 marca czeka nas ponowny powiew ciepłej wiosny o którym więcej napiszemy w kolejnej prognozie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!