| |
Zagrożenie!
Ciśnienie w Polsce będzie bardzo niskie. Spadnie do 979 hPa. W obszarze niżowym spadnie śnieg i wróci dwucyfrowy mróz

Ciśnienie w Polsce będzie bardzo niskie. Spadnie do 979 hPa. W obszarze niżowym spadnie śnieg i wróci dwucyfrowy mróz

Do Polski zbliżają się zmiany pogodowe, jakie w tym tygodniu obejmą cały kraj, bo pojawią się opady śniegu i chwyci mróz. W kilku regionach wystąpią śnieżyce. Będzie to możliwe dzięki zmianie pola barycznego nad Europą. Nasz kraj znajdzie się w ogromnym polu obniżonego ciśnienia w którym będą się przesuwać niże ze strefami frontowymi. Cyklony podeślą chłodniejsze powietrze, a także cieplejsze i wilgotniejsze. Na styku różnych mas powietrza pojawią się opady. Czeka nas także okres z niskim ciśnieniem. Na barometrach ujrzymy nawet 979 hPa. Sprawdźmy, kiedy ciśnienie będzie najniższe i gdzie spadnie śnieg.

Polska znajdzie się w obszarze niskiego ciśnienia. Antycyklony będą na wschodzie i zachodzie od układu niżowego. Prognoza położenie niżów i wyżów o godzinie 07:00, 17 stycznia 2023. Model ECMWF / Windy

Będzie bardzo niskie ciśnienie w Polsce, zanotujemy 979 hPa, 17 stycznia 2023, w obszarze niżowym spadnie śnieg i chwyci mróz

Bardzo niskie ciśnienie w Polsce pojawi się we wtorek 17.01. Blisko naszego kraju znajdzie się niż Gero z centrum nad Danią. Ciśnienie w rejonie Świnoujścia o godzinie 07:00 może spaść do około 979 hPa. Na drugim krańcu Polski na Podkarpaciu w rejonie Sanoka będzie wtedy 994 hPa. Jest to wartość ciśnienia zredukowanego do poziomu morza.

Prognozowane niskie ciśnienie w Polsce o godzinie 07:00, 17 stycznia 2023

Niskie ciśnienie w Polsce, prognoza 17 stycznia 2023, niże ściągną śnieżyce i mróz

Bardzo niskie ciśnienie wpłynie na nasze samopoczucie. Możemy odczuwać bóle głowy i senność. Po nocy może być problem z przebudzeniem i energicznym rozpoczęciem dnia.

Polska pozostanie w polu obniżonego ciśnienia. Prognozowane średnie ciśnienie za okres 17-20 stycznia 2023

Bardzo niskie ciśnienie w Polsce, nawet 979 hPa, 17 stycznia 2023

W kolejnych dniach nadal pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Dodatkowo 18 stycznia bezpośrednio nad Polską znajdzie się niż niosący śnieżyce po chłodniejszej zachodniej, południowo zachodniej i północnej stronie. Po jego cieplejszym wycinku na południu i wschodzie pojawią się również opady deszczu.

Prognoza położenie niżu i zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 18 stycznia 2023

Niż nad Polską, będą śnieżyce i ulewy oraz niskie ciśnienie, prognoza opadów 18 stycznia 2023

Po środowej 18.01 śnieżycy w co najmniej kilku regionach pojawi się pokrywa śnieżna i wrócą zimowe warunki pogodowe. Prognoza zasięgu opadów śniegu i możliwej pokrywy śnieżnej jeszcze ulegnie korekcie.

Aktualnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do godziny 01:00, 19 stycznia 2023. Model ARPEGE

Niskie ciśnienie, śnieżyce i pokrywa śnieżna w Polsce, mapa śniegu do 19 stycznia 2023

W kolejnych dniach drugiej połowy tygodnia śnieg popada miejscami również w innych regionach Polski. Zachęcamy do sprawdzania naszych najnowszych prognoz, w których na każdy dzień będziemy precyzyjnie wskazywać przewidywane akcenty z powrotem opadów śniegu i mrozu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!