| |
Zagrożenie!
Ciepłe styczniowe dni są już policzone. Śnieg i mróz wraca do Polski. Wiemy, gdzie zrobi się biało

Ciepłe styczniowe dni są już policzone. Śnieg i mróz wraca do Polski. Wiemy, gdzie zrobi się biało

Styczeń 2022 w Polsce rozpoczął się od bardzo wysokich temperatur ze średnią dobową do 3 stycznia na poziomie blisko 9 stopni C. w skali całego kraju. Okres ciepłych dni jest już jednak policzony, bo do Polski wróci zapowiadany mróz, ponadto miejscami przelotnie popada śnieg. Poczujemy więc ponownie akcenty zimowe, tak naprawdę w ciągu dnia bliższe przedzimiu. W nocy ponownie chwyci silniejszy mróz, miejscami dwucyfrowy. Zimne powietrze arktyczne do Polski sprowadzi niż Umit przemieszczający się znad Skandynawii w kierunku Rosji.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce i Europie, 6 stycznia 2021

Śnieg i mróz w styczniu 2022 wraca do Polski. Kiedy i gdzie spadnie śnieg, kiedy pojawi się mróz, mapy opadów i temperatur

Ochłodzenie poczujemy już w nocy z 5/6 stycznia 2022, gdy z północy do Polski zacznie napływać coraz szerszym strumieniem powietrze arktyczne. Miejscami pojawią się wtedy niewielkie przymrozki, a lokalnie przechodzące opady deszczu zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowane opady w Polsce, noc 5/6 stycznia 2022

Ciepłe dni w styczniu 2022 są już policzone, miejscami wróci śnieg i mróz, prognoza opadów 5 stycznia 2022

Znacznie więcej przelotnych opadów śniegu o charakterze konwekcyjnym spodziewamy się w czwartek 6 stycznia 2022. W tym dniu do Polski napłynie główny strumień arktycznego chwiejnego powietrza. W rejonach przejaśnień pojawią się warunki do powstawania chmur kłębiastych z przelotnymi opadami śniegu, lokalnie krupy śnieżnej. Miejscami opady mogą być dość intensywne. Punktowo nie możemy wykluczyć burzy śnieżnej.

Prognoza opadów śniegu w Polsce, czwartek 6 stycznia 2022 po południu

Prognoza opadów śniegu w Polsce, 6 stycznia 2022

Prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnych opadów śniegu w Polsce w tym dniu, w zależności od regionu, będzie się wahać, od 35, do 90%. W nocy z 6/7 stycznia 2022, mróz obejmie już w zasadzie prawie cały kraj. Największy mróz jest prognozowany w pasie środkowej Polski, od Warmii i Kujaw po Podhale. 

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie w nocy 6/7 stycznia 2022

Pogoda, anomalia temperatury w Polsce i Europie, 7 stycznia 2022

Prognozowany mróz w Polsce, 7 stycznia 2022 o poranku

Mróz wraca do Polski, prognoza temperatury 7 stycznia 2022

Pojawiające się opady śniegu w Polsce w odróżnieniu od mrozu, będą zjawiskiem bardzo rozproszonym i przelotnym. To oznacza, że dokładny obszar wystąpienia opadów trudno przewidzieć. 

Wstępnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do 7 stycznia 2022

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 7 stycznia 2022

Aktualna prognoza opadów śniegu w Polsce na najbliższe kilka dni, przewiduje przyrost pokrywy śnieżnej, głównie w rejonach podgórskich, a także na północy Polski, w tym w wyniku bałtyckiego efektu morza oraz na wschodzie i miejscami w centrum. Na tym obszarze miejscami spadnie kilka cm śniegu lub krajobrazy zdołają się na chwilę zabielić. Nie będzie to jednak w tym tygodniu aż tak imponujący nawrót zimy, jak w okresie grudniowych świąt.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Roman

Oj coś słabo to widzę. Aż takiego powiewu zimy, jak w grudniu to chyba nie będzie?

04 styczeń 2022 - 11:54
Odpowiedz