| |
Zagrożenie!
Cena gazu wzrośnie o 58 procent. Prognozy zapowiadają mroźną zimę. To może być koszmar

Cena gazu wzrośnie o 58 procent. Prognozy zapowiadają mroźną zimę. To może być koszmar

Szokujący wzrost cen gazu w Polsce zatwierdził Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Rachunki za gaz w gospodarstwach domowych wzrosną aż o 58 procent! To może być koszmar dla polskich rodzin, zwłaszcza, że prognozy pogody zapowiadają mroźną zimę przynajmniej przez znaczną jej część. Średnio gospodarstwa domowe wykorzystujące gaz do ogrzewania domu, wody i gotowania, będą płacić miesięcznie o około 174 zł więcej. Zapowiedziano również wzrost cen prądu o 24%. Nie ma więc już wątpliwości, że dalszego wzrostu inflacji nie da się wyhamować w najbliższym czasie. Należy się spodziewać kolejnych znacznych podwyżek.

Cena gazu wzrośnie o 54%. Prognozy zapowiadają mroźną zimę 2021/2022 w Polsce, to będzie koszmar

Nadziei możemy jedynie upatrywać w prognozach temperatury. Liczmy na to, że zima nie będzie wyjątkowo mroźna i nasze portfele wytrzymają koszty ogrzewania. Poniższa grafika przedstawia procentowy wzrost cen gazu w Polsce.

Niestety, pogoda na najbliższe tygodnie nie napawa optymizmem. Prognozy długoterminowe wskazują na dłuższy okres z ujemną anomalią temperatury, choć mogą się również zdarzać przejściowe okresy z łagodniejszymi temperaturami.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, między 20-26 grudnia 2021

Wysoka cena gazu. Prognoza temperatury, będzie mroźna zima. Prognoza do 26 grudnia 2021

Najnowsze wydanie prognozy sezonowej europejskiego modelu ECMWF potwierdza, że w najbliższych tygodniach temperatura często będzie niższa od normy wieloletniej. Możliwe będą dni z silniejszym, siarczystym mrozem szczególnie w czasie pogodnych nocy. Okresami pojawią się również przejściowo wyższe temperatury, ale generalnie w najbliższych tygodniach mają przeważać dni z ujemną temperaturą.

Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, między 27 grudnia i 2 stycznia 2022

Najnowsza pogoda na zimę, prognoza temperatury do 2 stycznia 2022

Początek stycznia według aktualnej prognozy długoterminowej również może być chłodniejszy lub co najwyżej miejscami w normie.

Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, między 3-9 stycznia 2022

Pogoda długoterminowa do 9 stycznia 2022. Wzrost cen gazu, będzie mróz

Najnowsze wydanie amerykańskiej prognozy sezonowej na styczeń również aktualnie przewiduje miesiąc chłodny z ujemną anomalią temperatury, a to oznacza, że będą przeważać dni mroźne. Prawdopodobny jest okres z siarczystym mrozem.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Europie, styczeń 2022. Model amerykański

Duży wzrost cen gazu. Prognozy zapowiadają mroźną zimę. Przewidywana temperatura w styczniu 2022 w Polsce i Europie

Miejmy nadzieję, że prognozy temperatury będą błędne i uda się uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie. Sytuację monitorujemy, o potencjalnych większych mrozach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Jarek

Stanieją za to czołgi i ogłoszą wielki sukces w walce z inflacją.

17 grudzień 2021 - 18:28
Odpowiedz