| |
Zagrożenie!
Kompromitacja jasnowidza Jackowskiego. Miała być „poważna zima”, a zapisze się jako ciepła

Kompromitacja jasnowidza Jackowskiego. Miała być „poważna zima”, a zapisze się jako ciepła

Wkraczamy w ostatnią fazę zimy w sezonie 2018/2019. Pierwszego marca rozpocznie się wiosna meteorologiczna, dlatego będzie okazja aby podsumować trwającą zimę, ale już teraz wiadomo, że zapisze się ona jako ciepła. Dodatnią anomalię temperatury zanotujemy za okres, od 1 grudnia, do 28 lutego br. (to miesiące zimy meteorologicznej).

Po raz kolejny wszystkie prognozy mówiące o „zimie stulecia, poważnej zimie” itp. przedstawiane na podstawie zachowania zwierząt, pseudo obserwacji i wróżb nie wypaliły. Przykładem może być zapowiedź jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który mówił - „W styczniu i w lutym będzie już poważna zima. W stosunku do innych zim, w ostatnich ośmiu, dziewięciu latach, to będzie poważna i tęga zima. Styczeń i luty to będą okresy zimy, której od dawna u nas nie było. W styczniu, a nawet już w grudniu mogą wystąpić ostre mrozy” - przewidywał słynny jasnowidz z Człuchowa na łamach Super Expressu.

Poniżej wykres temperatury, od 1 stycznia, do 13 lutego br. do godz. 15:20 na naszej stacji w Rzeszowie. W tym czasie temperatura tylko dwa razy osiągnęła lub przekroczyła -14 st. C. Tak miała wyglądać poważna zima według Jackowskiego? 

Pomiary temperatury w Rzeszowie

W uzupełnieniu dane klimatyczne za miniony grudzień 2018 roku oraz prognozowana anomalia temperatury w ciągu najbliższych 7 dni.

Klimat temperatura grudzień 2018

prognoza anomalia temperatury luty

Na pełne podsumowanie sezonu zapraszamy na początku marca.

Dane: DobraPogoda24, IMGW


Komentarze
Maxi

Najwyraźniej jasnowidzowi poprzestawiały się kontynenty. Gdyby chodziło o kontynent płn.-amerykański jego przepowiednia miałaby duży poziom sprawdzalności.

13 luty 2019 - 23:37
Odpowiedz
Andrzej

Na przestrzeni ostatnich lat ta zima znacznie bardziej mi się naprzykrzyła- łopata nie stygła;-).

22 luty 2019 - 19:43
Odpowiedz
DobraPogoda24

Hmn, chyba na południu kraju w rejonach podgórskich :) ?

22 luty 2019 - 19:47
Odpowiedz
Andrzej

Tak na południu... Okolice Olkusza

23 luty 2019 - 02:55
Odpowiedz