| |
Zagrożenie!
Były huragan przyniesie wichury i ulewy w Europie. Wiatr przekroczy 100 km/h. Wpłynie na pogodę w Polsce

Były huragan przyniesie wichury i ulewy w Europie. Wiatr przekroczy 100 km/h. Wpłynie na pogodę w Polsce

Na Atlantyku trwa sezon huraganów i często ich pozostałości w sezonie jesiennym docierają do Europy wpływając na pogodę na naszym kontynencie. Z zachodu w rejon Wysp Brytyjskich dociera obecnie były huragan ex-Lee. Przyniesie ulewy i wichury z wiatrem przekraczającym 100 km/h w kilku regionach. Spodziewamy się również wysokich fal sztormowych mających wpływ na żeglugę. W pośredni sposób będzie mieć również wpływ na warunki pogodowe w Polsce.

Były huragan ex-Lee dociera do Europy w rejon Wysp Brytyjskich. Dane: Eumetsat o godzinie 09:45, 19 września 2023

Były huragan ex-Lee dociera do Europy wrzesień 2023, przyniesie wichury i ulewy, wpłynie na pogodę w Polsce

Lee w szczycie rozwoju na otwartych wodach Atlantyku był potężnym huraganem najwyższej 5 kategorii w skali Saffira-Simpsona. Pod koniec swojego statutu uderzył w ląd Kanady w rejonie Nowej Szkocji. Następnie zgodnie z kierunkiem prądu strumieniowego skręcił na wschód i obecnie dociera w rejon zachodniej Europy w pobliże Wielkiej Brytanii i Irlandii. Przyniesie tam wichury, ulewy oraz lokalne burze i sztorm.

Prognozowany układ baryczny w Europie z widocznym położeniem byłego huraganu Lee o godzinie 14:00, 20 września 2023

Wichury i ulewy przyniesie w Europie były huragan Lee wrzesień 2023, wpłynie na pogodę w Polsce

Najbliższej doby jego skutki odczują szczególnie mieszkańcy Wysp Brytyjskich, gdzie pojawi się podmuch jesieni z silnym wiatrem, ulewnym deszczem i lokalnie z burzami. Następnie jego strefa chłodnego frontu atmosferycznego nasunie się również nad Francję i przez Morze Północne będzie sięgać południowo zachodnią Skandynawię szczególnie w Norwegii.

Prognozowane silne porywy wiatru w Europie w nocy na 20 września 2023. Skutki oddziaływania byłego huraganu Lee

Wichury i ulewy w Europie przyniesie były huragan Lee wrzesień 2023 wpłynie na pogodę w Polsce

Silny wiatr związany z omawianym ośrodkiem barycznym pojawi się szczególnie na obszarze od Atlantyku w rejonie Wysp Brytyjskich przez Morze Północne przez południową Skandynawię, w tym Danię po częściowo Bałtyk, w tym Zatokę Ryską i Fińską.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie będą możliwe w Europie do 20 września 2023

Wichury i ulewy w Europie wrzesień były huragan Lee zmieni pogodę także w Polsce

Z byłym huraganem będą związane również ulewne opady deszczu. W najbliższych dniach może w wielu regionach spaść powyżej 50-180 litrów wody na m2 ziemi. Najwięcej deszczu jest prognozowanych miejscami w Szkocji, w rejonie francuskiego wybrzeża po południowo zachodnią Norwegię i rejon Alp.

Prognozowane ulewy w Europie. Przewidywane sumy opadów do 22 września 2023

Ulewy w Europie, prognoza opadów do 20 września 2023

Ex-Lee wpłynie również na pogodę w Polsce. Na początku zaciągnie w rejon środkowej Europy ponownie ciepłą masę powietrza, dzięki temu ponownie zrobi się gorąco z temperaturą do około 25-29 st. C. w wielu regionach kraju, zwłaszcza 21-22 września i 23 września jeszcze we wschodnich regionach. Ponadto zaciągnięte strefy opadów z nim związane pojawią się nad naszym krajem w czasie wypierania ciepłego powietrza między 22-23 września. Miejscami w tym okresie wystąpią również burze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!