| |
Zagrożenie!
Burze z gradem wkroczą z zachodu. Spadnie ulewny deszcz. W tym dniu wrócą wiosenne temperatury

Burze z gradem wkroczą z zachodu. Spadnie ulewny deszcz. W tym dniu wrócą wiosenne temperatury

Aktualnie nad Polskę napływa chłodne powietrze arktyczne i pojawią się miejscami opady śniegu i krupy śnieżnej, jak również występuje mróz w nocy, ale już skupiamy się na kolejnych zmianach w pogodzie, jakie czekają nas w najbliższy czwartek 30 marca 2023. Z zachodu napłynie wtedy cieplejsza masa powietrza i wrócą na kilka dni wiosenne temperatury. Zacznie również rosnąć chwiejność powietrza i miejscami dojdzie do rozwoju popołudniowych i wieczornych burz, lokalnie z gradem i ulewnym deszczem. Sprawdźmy, kiedy wrócą typowo wiosenne burze i przelotne opady.

Prognozowany obszar chwiejnego powietrza nad zachodnią Europą, który częściowo nasunie się nad Polskę o godzinie 17:00, 30 marca 2023

Burze z gradem nasuną się do Polski z zachodu, spadnie ulewny deszcz i wróci wiosenne ocieplenie, prognoza burz 30 marca 2023

Przed obszarem niestabilnego powietrza z zachodniej Europy odczujemy adwekcję cieplejszego powietrza z napływającego znad Hiszpanii. Dzięki temu do Polski wrócą na 2-3 dni wiosenne temperatury. Ponownie miejscami zanotujemy maksymalnie do około 12-18 st. C. Główne burze rozwiną się w tym dniu na obszarze między Francją, Niemcami, Wielką Brytanią po Austrię i częściowo Czechy, ale i w Polsce powinny się rozwinąć lub nasunąć z Niemiec komórki burzowe, punktowo z gradem i ulewnym deszczem.

Wiosenne ocieplenie wróci do Polski. Prognozowana temperatura o godzinie 17:00, 30 marca 2023

Wzrośnie temperatura i wiosenne burze przejdą przez Polskę, prognoza burz i temperatury 30 marca 2023

Najcieplej w czwartek 30.03 ma być w zachodniej Polsce, zwłaszcza między Ziemią Lubuską przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i częściowo województwo zachodniopomorskie. Na tym obszarze już w godzinach popołudniowych pojawią się miejscami rozproszone przelotne opady konwekcyjne.

Wstępna prognoza opadów w Polsce o godzinie 17:00, 30 marca 2023

Burze z gradem w prognozach, będzie ulewny deszcz w Polsce, prognoza opadów 30 marca 2023

Opady z zachodniej i północno zachodniej Polski w kolejnych godzinach mają się przesuwać w głąb kraju na wschód i południowy wschód. Być może miejscami również wtedy rozwiną się burze bardziej w głębi kraju. Wszystko będzie zależne od zasięgu napływu chwiejnego powietrza z zachodu i braku czynników hamujących konwekcje.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 20:00, 30 marca 2023

Wiosenne burze z gradem wrócą do Polski, gdzie zagrzmi, 30 marca 2023

Do końca dnia strefa przelotnych opadów dotrze nad dzielnice południowo wschodnie kraju, jednocześnie rozszerzy się z zachodu zasięg cieplejszego i łagodniejszego powietrza, a tym samym na chwilę ustąpią nocne przymrozki niemal w całym kraju.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce o godzinie 23:00, 30 marca 2023

Wiosna przyniesie burze z gradem w Polsce, mapa opadów, wieczór 30 marca 2023

Obszar możliwych komórek burzowych w tym dniu wskażemy w naszej stosownej prognozie burz, którą wydamy w czwartek 30.03 przed południem. Prognozę znajdziecie w zakładkach. Warto również śledzić burze na danych z detektorów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!