| |
Zagrożenie!
Burze wrócą do Polski. Przyniosą ulewny deszcz, grad i silny wiatr. Wiemy, gdzie zagrzmi

Burze wrócą do Polski. Przyniosą ulewny deszcz, grad i silny wiatr. Wiemy, gdzie zagrzmi

Warunki atmosferyczne w Polsce od wielu dni są dość stabilne i łagodne, bo nie brakuje nam okresów pogodnych i ciepłych, tylko miejscami z nielicznymi przelotnymi opadami deszczu i chwilami z mgłą i większym zachmurzeniem. Przechodzące fronty atmosferyczne są mało aktywne. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach czeka nas jednak nieco większy dynamizm w pogodzie, bo będą możliwe jesienne burze po przejściu frontu chłodnego atmosferycznego. Zjawiska będą lokalne i rozproszone, ale tam gdzie wystąpią przyniosą silniejszy przelotny deszcz, lokalnie niewykluczony grad oraz punktowo silniejsze porywy wiatru. Sprawdźmy, gdzie mogą wystąpić burze w Polsce między 24-25 października.

Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza w Polsce, do godziny 14:00, 25 października 2022

Burze z gradem i ulewnym deszczem możliwe w Polsce, gdzie popada i zagrzmi 24-25 października 2022

Pierwsze lokalne burze mogą wystąpić w Polsce już w poniedziałek 24.10, zwłaszcza na zachodzie oraz w północno zachodniej połowie kraju. Będą to jednak zjawiska bardzo rozproszone i jeszcze nieliczne. W ich rejonie głównym "zagrożeniem" będą intensywne opady deszczu oraz silniejsze porywy wiatru do około 50-60 km/h. Zalecamy więc aby sprawdzać, gdzie jest burza.

Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza w Polsce, do godziny 17:00, 24 października 2022

Burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce, gdzie zagrzmi, mapa burz 24-25 października 2022

Chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu przez Polskę z zachodu na wschód i północny wschód będzie wędrował najbliższej nocy 24/25 października. Wówczas również nie możemy wykluczyć lokalnych burz, zwłaszcza w centrum, na północnym wschodzie oraz na zachodzie kraju.

Prognozowany zasięg rozproszonych przelotnych opadów deszczu i możliwych lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 25 października 2022

Burze z deszczem i gradem w Polsce, mapa opadów 25 października 2022

Znacznie większe prawdopodobieństwo burz w Polsce czeka nas we wtorek 25.10. Wtedy po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego, do kraju napłynie bardziej chwiejna masa powietrza, w której w czasie przejaśnień i okresowych rozpogodzeń o wiele łatwiej dojdzie do inicjacji konwekcji. W wielu regionach rozwiną się chmury kłębiaste, z których przelotnie popada deszcz, a miejscami może również zagrzmieć. Lokalnie nie wykluczamy drobnego gradu i silniejszego wiatru w rejonie burz.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 17:00, 25 października 2022

Gdzie będą burze w Polsce, mapa opadów 25 października 2022

We wtorek 25.10 główne ryzyko przelotnych opadów i lokalnych burz obejmie początkowo zachodnią, a później centralną i wschodnią połowę kraju. Natężenie opadów oraz ich kierunek polecamy śledzić na bieżących danych z radaru opadów.

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce z uwzględnieniem zjawisk konwekcyjnych do godziny 08:00, 26 października 2022. Miejscami z uwagi na dynamiczne procesy atmosferyczne, sumy opadów w określonym terminie mogą być nieco wyższe lub niższe 

Gdzie będą burze w Polsce, mapa opadów 24-25 października 2022

W środę 26.10 już bez ryzyka burz w Polsce i nadal ciepło, jak na październik, z temperaturą maksymalną, do około 13-18 st. C. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!