| |
Zagrożenie!
Burze wieczorem i nocą dotrą do Polski. Po upale front przyniesie deszcz, grad i silny wiatr. Znamy zagrożone regiony

Burze wieczorem i nocą dotrą do Polski. Po upale front przyniesie deszcz, grad i silny wiatr. Znamy zagrożone regiony

Do zachodniej Polski wrócił upał, ale powiew letniego żaru nie potrwa długo, bo już wieczorem oraz w nocy 25/26 lipca wkroczy znad Niemiec chłodny front atmosferyczny i poprzedzająca linia zbieżności wiatru. W ich rejonie rozwiną się burze, którym miejscami będą towarzyszyć przelotne opady deszczu, a lokalnie nie wykluczamy również drobnego gradu oraz silnych porywów wiatru. Zjawiska będą mieć umiarkowane natężenie, tylko lokalnie mogą być dość silne, dlatego został wydany pierwszy stopień alertu pogodowego.

Burze wieczorem i nocą pojawią się w zachodniej Polsce. Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza do godziny 02:00, 26 lipca 2022

Burze wkroczą do Polski wieczorem i w nocy 25/26 lipca 2022

Przed frontem chłodnym nasuwającym się znad Niemiec pojawi się wyraźna linia zbieżności wiatru na której uaktywnią się rozproszone przelotne opady deszczu i burze. Sumy opadów w rejonie burz mogą sięgnąć do 4-20 mm.

Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza w Polsce, do godziny 05:00, 26 lipca 2022

Upał na zachodzie Polski, później wkroczy front z burzami 25-26 lipca 2022

Komórki konwekcyjne najpierw pojawią się na zachodzie i północnym zachodzie kraju, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim i lokalnie na Ziemi Lubuskiej. Zalecamy śledzić gdzie jest burza.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 23:00, 25 lipca 2022

Burze po upale pojawią się na zachodzie Polski, prognoza burz 25/26 lipca 2022

Nocą komórek burzowych pojawi się więcej i zaczną wędrować na wschód w głąb Polski. Do wtorkowego 26.07 poranka linia przelotnych opadów i miejscami burz, może dotrzeć do obszaru, od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy po Opolszczyznę, a jutro w ciągu dnia strefa frontowa, będzie dalej wędrować na wschód Polski.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 05:00, 26 lipca 2022

Po upałach na zachodzie Polski pojawią się burze z deszczem i gradem, prognoza 25/26 lipca 2022

Tradycyjnie przygotowaliśmy prognozę burz z prawdopodobieństwem wystąpienia i siłą natężenia na kolejną dobę.

Prognoza burz dla Polski, 25/26 lipca 2022

Prognoza burz dla Polski, 25-26 lipca 2022

Podobną prognozę burz dla Polski wydał IMGW, ale zasięg największego prawdopodobieństwa według ich synoptyków jest mniejszy. Nasza prognoza uwzględniająca najnowsze wydania modeli numerycznych zwiększa prawdopodobieństwo burz bardziej w głąb kraju.

Prognoza burz dla Polski na noc 25/26 lipca 2022. Dane: IMGW-PIB

Gdzie będą burze w Polsce, prognoza na noc 25/26 lipca 2022

Rozproszonym burzom miejscami mogą towarzyszyć przelotne opady deszczu, punktowo niewielkiego gradu oraz lokalnie silniejsze porywy wiatru, do 40-70 km/h. Z tego powodu został wydany pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Warto w tym czasie sprawdzać na radarze opadów rejon występowania, natężenia i kierunek przemieszczenia komórek burzowych. Prognozowane burze na ogół nie powinny mieć charakteru nawałnic.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!