| |
Zagrożenie!
Burze w nocy wkroczą do Polski. Przyniosą ulewny deszcz i silny wiatr. Wiemy, gdzie zagrzmi

Burze w nocy wkroczą do Polski. Przyniosą ulewny deszcz i silny wiatr. Wiemy, gdzie zagrzmi

Do Polski znad Niemiec i Czech zbliża się ciepły front atmosferyczny na którym miejscami u naszych sąsiadów rozwinęły się burze. Te rozproszone pojedyncze komórki burzowe lub niewielkie układy wielokomórkowe w godzinach wieczornych lub nocnych wkroczą bądź uaktywnią się miejscami nad zachodnią i południowo zachodnią Polską. W nocy 7/8 września będą do tego warunki, gdyż w rejonie ciepłego frontu atmosferycznego będzie napływać wilgotne i chwiejne powietrze przesuwające się z zachodu w głąb Polski. Sprawdźmy, gdzie burze mogą wystąpić.

Prognozowany zasięg chwiejnego powietrza w Polsce na którym mogą w nocy 7/8 września 2022 wystąpić lokalne burze

Burze w nocy 7/8 września 2022 wkroczą do Polski, przyniosą ulewny deszcz i silniejszy wiatr, wiemy gdzie zagrzmi

Burze w ciągu dnia pojawiły się lokalnie w zasięgu ciepłego frontu nad Niemcami i Czechami. Aktualnie grzmi i pada nadal za naszą południową i zachodnią granicą, ale obszar chwiejnego powietrza będzie się systematycznie zbliżać do Polski. W naszym kraju do tej pory jedyna lokalna burza w ciągu dnia pojawiła się w rejonie Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Na tym jednak nie koniec bo do piątkowego 08.09 poranka rozwiną się kolejne komórki opadowo-burzowe. Zalecamy sprawdzać gdzie jest burza.

Rozproszone lokalne opady i burze w rejonie zachodniej Polski o godzinie 18:20, 7 września 2022. Dane: Windy

Burze wkroczą do Polski, gdzie zagrzmi noc 7/8 września 2022

W naszym kraju rozproszone lokalne burze są prognozowane głównie w nocy 07/08.09 wraz z przesuwaniem się chwiejnego powietrza i ciepłego frontu z zachodu w kierunku centrum Polski. W rejonie niestabilności termodynamicznej będzie możliwy rozwój pojedynczych i bardzo rozproszonych burz lub niewielkich układów wielokomórkowych, głównie między Ziemią Lubuską, a Dolnym Śląskiem i południowo zachodnią Wielkopolską, z niewykluczonym przesunięciem bardziej na wschód.

Prognoza burz dla Polski, 7/8 września 2022

Prognoza burz dla Polski, 7/8 września 2022

Nasi synoptycy wydali stosowną prognozę prawdopodobieństwa burz do czwartkowego 08.09 poranka. Umiarkowane ich ryzyko obejmuje zachodnią i południowo zachodnią Polskę. Natężenie lokalnych zjawisk nie powinno jednak osiągnąć alertu pogodowego 1 stopnia. W rejonie burz spodziewamy się intensywnych przelotnych opadów deszczu do 5-20 mm oraz chwilami silniejszego wiatru w porywach do 45-60 km/h. 

Prognoza burz dla Polski na noc 7/8 września 2022 według IMGW-PIB

Gdzie będą burze w Polsce, prognoza 7/8 września 2022

Najnowsze wydanie modelu ECMWF potwierdza wystąpienie w Polsce nocnych lokalnych burz, zwłaszcza na południowym zachodzie kraju.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 05:00, 8 września 2022

Burze w Polsce, mapa opadów noc 7/8 września 2022

To będzie dopiero wstęp do głównego załamania pogody, jakiego spodziewamy się kolejnej doby między 8/9 września, gdy z zachodu na wschód i północny wschód przejdzie aktywny front chłodny z opadami deszczu i  burzami, zwłaszcza uaktywniającymi się na zachodzie, południu i południowym zachodzie Polski z upływem popołudnia lub wieczorem. Już teraz zalecamy aby dokładnie sprawdzać gdzie pada na radarze opadów gdyż prawdopodobnie w czwartek 08.09 o poranku zostanie wydany alert pogodowy 1 stopnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!