| |
Zagrożenie!
Burze przyniosły ulewy, gradobicia i ryzyko trąby powietrznej w Polsce. Padło kilkadziesiąt tysięcy wyładowań. Niż w nocy odsunie się na wschód

Burze przyniosły ulewy, gradobicia i ryzyko trąby powietrznej w Polsce. Padło kilkadziesiąt tysięcy wyładowań. Niż w nocy odsunie się na wschód

Zgodnie z wydaną prognozą, w czwartek 16 czerwca w Polsce pojawiły się liczne burze, które miejscami przyniosły ulewy, lokalnie opady gradu i gradobicia oraz punktowo silniejsze porywy wiatru. Burze pojawiły się na obszarze, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Ziemie Łódzką i Świętokrzyską, Małopolskę po lokalnie województwo kujawsko pomorskie, warmińsko mazurskie i podlaskie i mazowieckie. Strefa opadów przesuwa się aktualnie nad Lubelszczyznę i Podkarpacie, ale aktywność burz tutaj spada. Lokalnie jednak mogą wystąpić burze w trakcie nocy 16/17.06, gdy strefa opadów przesunie się za naszą wschodnią granicę.

Burze w Polsce zanotowane do godziny 19:50, 16 czerwca 2022

Ulewy i gradobicia w Polsce, zanotowane burze 16 czerwca 2022, gdzie jest burza

Lokalne komórki burzowe jeszcze występują, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Ziemi Łódzkiej, Mazowszu oraz w Małopolsce, dlatego zalecamy sprawdzać gdzie jest burza. Cała strefa zgodnie z naszą prognozą przesuwa się z południowego zachodu na wschód i południowy wschód Polski.

Zasięg opadów i miejscami burz w Polsce o godzinie 19.50, 16 czerwca 2022

Burze, ulewny deszcz i grad w Polsce, dane radarowe 16 czerwca 2022

Zasięg i natężenie opadów na żywo możecie śledzić na radarze opadów.

Zalążek trąby powietrznej w rejonie Częstochowy

Dzisiejsze burze 16.06 były aktywne m.in. na Górnym Śląsku. W rejonie Częstochowy w miejscowości Starcza zauważono zalążek trąby powietrznej. Jeśli był kontakt z ziemią, to w tym przypadku będziemy mówić o prawdziwej słabej trąbie powietrznej.

Gradobicie notowano m.in. w Jankowicach koło Rybnika na Śląsku, 16 czerwca 2022

W nocy 16/17 czerwca, płytki niż przesunie się nad Ukrainę i opady w Polsce zaczną stopniowo zanikać. Najdłużej utrzymają się na Podkarpaciu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 02:00, 17 czerwca 2022

Burze i opady w Polsce, mapa opadów, noc 16/17 czerwca 2022

O kolejnych ważnych zjawiskach w Polsce, będziemy na bieżąco informować, a także zapowiadać w prognozach pogody. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!