| |
Zagrożenie!
Burze przyniosą grad. Miejscami ulewny deszcz i silniejszy wiatr w Polsce. W tych regionach zagrzmi

Burze przyniosą grad. Miejscami ulewny deszcz i silniejszy wiatr w Polsce. W tych regionach zagrzmi

Przed nami kolejny dzień w którym miejscami rozwiną się niezbyt aktywne i liczne burze, ale miejscami przyniosą drobny grad, ulewny deszcz i silniejsze porywy wiatru. W ciągu minionej doby w rejonie Polski zanotowano ponad 10 tysięcy wyładowań atmosferycznych. W niedziele 16.04 burze wystąpią lokalnie, głównie na południu i południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na wskazanych obszarach w prognozie burzowej.

Niedziela 16.04 przyniesie lokalne burze w Polsce

Prognoza burz dla Polski, gdzie jest burza 16 kwietnia 2023

Polska znajduje się w obszarze słabogradientowym w którym znajduje się obszar niestabilnego powietrza ze słabymi i umiarkowanymi warunkami termodynamicznymi. Parametry atmosferyczne będą jednak wystarczające do rozwoju kolejnych przeważnie pojedynczych lub lokalnie niewielkich burz wielokomórkowych. Pierwsze z nich już pojawiły się w rejonie pogranicza Górnego Śląska i Opolszczyzny. Potencjalne burze będą raczej krótkotrwałe.

Zanotowane burze w Polsce w minionych 24 godzinach

Burze przyniosą grad i ulewny deszcz z silnym wiatrem w Polsce, prognoza burz 16 kwietnia 2023

Powstające komórki burzowe w ciągu dnia rozwijające się lokalnie będą przeważnie słabe i umiarkowane po czym zaczną dość szybko zanikać. Miejscami przyniosą opady niewielkiego gradu oraz intensywny deszcz, do 5-20 mm. Punktowo możliwy jest również silny wiatr, w porywach do około 50-60 km/h. 

Prognozowany obszar chwiejnego powietrza nad Polską w którym mogą się rozwinąć lokalne słabe burze, godzina 17:00, 16 kwietnia 2023

Burze przyniosą grad i ulewny deszcz w Polsce, gdzie jest burza 16 kwietnia 2023

Umiarkowane prawdopodobieństwo burz w niedzielę 16.04 obejmuje głównie dzielnice południowo zachodnie kraju, zwłaszcza między Górnym Śląskiem, Opolszczyzną, Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną. W innych regionach ryzyko burz będzie znacznie mniejsze i jeśli wystąpią, to tylko punktowo.

Prognoza burz dla Polski, 16 kwietnia 2023

Prognoza burz, gdzie zagrzmi i spadnie grad, 16 kwietnia 2023

Lokalne burze będą się wolno przemieszczać i ostatecznie zaczną zanikać w godzinach wieczornych. Rekomendujemy sprawdzanie zasięgu opadów i potencjalnych burz na danych bezpośrednio z radaru opadów, który w czasie niemal rzeczywistym wskazuje, gdzie pada i grzmi. Burze ponownie nie osiągną i nie przekroczą 1 stopnia alertu przed burzami.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!