| |
Zagrożenie!
Burze przejdą przez Polskę. Będą groźne wichury. Cyklon nad Bałtykiem namiesza w pogodzie

Burze przejdą przez Polskę. Będą groźne wichury. Cyklon nad Bałtykiem namiesza w pogodzie

Do Polski z upływem popołudnia i wieczorem znad Niemiec wkroczy chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on załamanie pogody, w tym przelotne opady deszczu i lokalnie gradu, liniowe formacje konwekcyjne, miejscami burze oraz wiatr o sile wichury. Lokalnie możliwe są szkody wiatrowe. W rejonie frontu dojdzie do inicjacji komórek burzowych, które w trakcie nocy z 7/8 kwietnia wraz z frontem z zachodniej Polski przesuną się w głąb kraju na wschód i południowy wschód. Zobaczmy, gdzie jest burza oraz kiedy front związany z cyklonem Nasim wkroczy do Polski.

Prognozowane położenie cyklonu, czyli głębokiego niżu Nasim w trakcie nocy z czwartku na piątek 07/08.04

Burze i wichury przejdą przez Polskę, cyklon i niż Nasim nad Bałtykiem, mapy pogodowe 7/8 kwietnia 2022, gdzie jest burza

Z niżem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad Bałtyk jest związany chłodny front atmosferyczny, który nad Polską przybierze dynamiczną formę. W dogodnych warunkach atmosferycznych dojdzie do jego intensyfikacji.

Obszar na którym znajduje się front chłodny wraz z naniesionym kierunkiem przemieszczenia. Dane satelitarne z godziny 09:45, 7 kwietnia 2022

Front chłodny przyniesie burze i wichury w Polsce, 7/8 kwietnia 2022

Front z upływem popołudnia i wieczorem obejmie zachodnią i północną Polskę. Na tym obszarze przyniesie miejscami dość intensywne przelotne opady deszczu, lokalnie niewielkiego gradu i gdzieniegdzie burze. Miejscami formacje konwekcyjne mogą przybrać formę liniową z silnymi porywami wiatru w formie szkwału.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 19:00, 7 kwietnia 2022

Burze i wichury w Polsce przyniesie cyklon Nasim, prognoza opadów 7/8 kwietnia 2022

Wieczorem oraz nocą front chłodny z opadami i lokalnymi burzami, będzie się nadal przesuwał na wschód i południowy wschód Polski. Zalecamy, aby w tym czasie dokładnie śledzić dane z radaru opadów.

Cyklon Nasim nad Bałtykiem, burze i wichury w Polsce, mapa opadów 7/8 kwietnia 2022

W trakcie najbliższej doby umiarkowane ryzyko burz obejmuje głównie zachodnią i południową Polskę. Wiatr w trakcie przejścia frontu może tutaj osiągnąć do 60-90, lokalnie 100 km/h. Z tego powodu został wydany pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed burzami.

Prognoza burz dla Polski, 7/8 kwietnia 2022

Prognoza burz dla Polski, 7-8 kwietnia 2022, mapa, gdzie jest burza

Silny wiatr w trakcie przechodzenia frontu i niżu Nasim nad Bałtykiem jest również szczególnie prognozowany nad całym wybrzeżem oraz w rejonach podgórskich. Miejscami osiągnie lub przekroczy tutaj 100 km/h.

Maksymalne porywy wiatru w Polsce w czasie oddziaływania cyklonu Nasim w Polsce, do 8 kwietnia 2022

Cyklon i niż Nasim nad Bałtykiem, wichury w Polsce, mapa wiatru do 8 kwietnia 2022

Po przejściu niżu i frontu w najbliższy weekend czeka nas ochłodzenie i miejscami nadal przelotne opady. Nieco większa suma opadów jest prognozowana w sobotę 9 kwietnia na południu i południowym wschodzie kraju. O tym więcej w kolejnych naszych prognozach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!