| |
Zagrożenie!
Burze powstaną na froncie. Chwiejne powietrze zalega na wschodzie. Możliwy grad z ulewnym deszczem i silnym wiatrem

Burze powstaną na froncie. Chwiejne powietrze zalega na wschodzie. Możliwy grad z ulewnym deszczem i silnym wiatrem

Początek kwietnia w Polsce ponownie miejscami przyniesie opady deszczu i lokalne burze. Główny obszar chwiejnego powietrza przeniósł się na wschód i południowy wschód kraju i w tych regionach w godzinach popołudniowych i wczesno wieczornych pojawi się ryzyko powstania rozproszonej konwekcji z komórkami burzowymi. W rejonie burz punktowo spadnie niewielki grad, a także ulewny deszcz. Opadom mogą towarzyszyć silniejsze porywy wiatru. Zjawiska pogodowe powstaną w rejonie zalegania frontu okluzji.

Burze zanotowane w Polsce minionej doby w ostatnim dniu marca 2023

Burze powstaną na froncie okluzji w Polsce, spadnie grad i ulewny deszcz z silnym wiatrem, gdzie będą burze 1 kwietnia 2023

Nad Polską nadal znajduje się strefa frontu okluzji łącząca niż Lasse z wypełniającym się cyklonem Markus, jaki w miniony piątek 31.03 przyniósł potężne wichury i miejscami burze szczególnie między Francją, południową Anglią przez Belgię po południowe landy Niemiec. 

Prognoza układu barycznego nad Polską i Europą o godzinie 14:00, 1 kwietnia 2023

Front okluzji w Polsce przyniesie burze, mapa burzowa i ciśnienia, gdzie zagrzmi 1 kwietnia 2023

Nad Polską nadal znajduje się chwiejna masa powietrza polarnomorskiego w której dojdzie do popołudniowej inicjacji rozproszonej konwekcji. Główne umiarkowane prawdopodobieństwo burz obejmie dzielnice wschodnie i południowo wschodnie kraju. Pamiętajmy jednak, że zjawiska burzowe będą bardzo rozproszone i słabo zorganizowane o ograniczonym zasięgu. Mimo to, w ich rejonie spadnie ulewny deszcz, miejscami do 5-15 mm.

Prognoza burz w Polsce, 1 kwietnia 2023

Prognoza burz w Polsce, 1 kwietnia 2023

Spodziewamy się również punktowo niewielkiego gradu i silnych porywów wiatru, do 50-70 km/h. Ponownie zjawiska burzowe na ogół nie osiągną i nie przekroczą alertu pogodowego 1 stopnia. Aktywność elektryczna burz nie powinna być wysoka.

Prognoza zasięgu chwiejnego powietrza w Polsce sprzyjająca inicjacji miejscami burz o godzinie 17:00, 1 kwietnia 2023

Burze z gradem i ulewnym deszczem na froncie okluzji powstaną w Polsce, prognoza burz, gdzie zagrzmi do 2 kwietnia 2023

Potencjalne burze będą się przemieszczać na wschód i południowy wschód. Ich aktywność zacznie spadać wieczorem. 

Prognozowany zasięg opadów w Polsce o godzinie 17:00, 1 kwietnia 2023

Gdzie wystąpią burze w Polsce, mapa opadów 1 kwietnia 2023

Umiarkowane ryzyko burz obejmuje głównie wschodnie i południowo wschodnie dzielnice Polski. Na tym obszarze lokalnie mogą wystąpić burze, głównie między Lubelszczyzną, wschodnim Mazowszem i południem Podlasia po częściowo Podkarpacie i Małopolskę.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do godziny 09:00, 2 kwietnia 2023

Prognoza opadów, gdzie będą burze w Polsce, mapa opadów do 2 kwietnia 2023

Zalecamy sprawdzanie zasięgu występowania burz szczególnie w godzinach popołudniowych na detektorach wyładowań. Ich dane są naniesione w czasie rzeczywistym na mapę burzową on-line.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!