| |
Zagrożenie!
Burze masowo rozwijają się nad Polską. Niosą ulewny deszcz i grad. Padło już kilka tysięcy wyładowań

Burze masowo rozwijają się nad Polską. Niosą ulewny deszcz i grad. Padło już kilka tysięcy wyładowań

W chwiejnym powietrzu polarnomorskim przy licznych przejaśnieniach i rozpogodzeń rozwijają się w Polsce masowo burze. W wielu regionach wypiętrzają się chmury kłębiaste generujące miejscami ulewny deszcz i punktowo niewielkim grad z silnym wiatrem. W całym kraju padło już blisko 4 tysiące wyładowań, ale zanim strefa tych burz wygaśnie, to czeka nas jeszcze więcej wyładowań międzychmurowych i doziemnych. Aktualnie najwięcej burz notujemy na obszarze od południowego Mazowsza po zachodnie Podkarpacie. Burze występują również w innych regionach.

Burze zarejestrowane w Polsce, do godziny 15:30, 25 marca 2023

Burze masowo występują w Polsce w wielu regionach, niosą ulewny deszcz i grad, mapa wyładowań 25-26 marca 2023

Warunki do inicjacji burz utrzymają się w Polsce do wieczora, a ostatecznie lokalnie zanikną najbliższej nocy. Będzie temu sprzyjać zalegający nad krajem obszar chwiejnego powietrza ze sporą termodynamiką, jak również lokalne linie zbieżności wiatru na której rozwijają się burze wielokomórkowe.

Prognozowany obszar chwiejnego powietrza nad Polską o godzinie 17:00, 25 marca 2023

Burze przechodzą przez Polskę, mapa opadów i wyładowań, gdzie są burze, 25-26 marca 2023

Do tej pory burze wystąpiły m.in. na Mazowszu, zwłaszcza na południe i wschód od Warszawy przez rejon Radomia. Ponadto grzmi i pada miejscami na Ziemi Świętokrzyskiej, w zachodnich regionach Podkarpacia, na Ziemi Łódzkiej, Podlasiu, Górnym Śląsku oraz w Wielkopolsce. Burze przechodzą również w rejonie Zatoki Gdańskiej w kierunku Obwodu Kaliningradzkiego. Komórki burzowe przesuwają się z zachodu na wschód.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, miejscami z burzami do godziny 18:00, 25 marca 2023

Ulewny deszcz i grad w Polsce, przechodzą liczne burze, mapa opadów 25 marca 2023

W najbliższych godzinach nadal spodziewamy się rozwoju burz w różnych regionach Polski. W ich rejonie należy się spodziewać dość licznych wyładowań, miejscami ulewnych i przelotnych opadów deszczu, punktowo drobnego gradu, jak również silnego wiatru w porywach do 50-80 km/h. Zalecamy aby sprawdzać gdzie pada i przechodzą burze na radarze opadów. Dane te niemal na bieżąco wskazują gdzie występują burze i z jakim natężeniem oraz w jakim kierunku przemieszczają się komórki opadowo burzowe.

Prognozowane rozproszone opady w Polsce o godzinie 13:00, 26 marca 2023

Burze niosą ulewny deszcz, grad i silny wiatr w Polsce, prognoza opadów i burz na 26 marca 2023

W niedziele 26.03 również miejscami pojawią się liczne rozproszone przelotne opady, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, ale lokalnych burz w Polsce powinno być już mniej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!