| Szukaj |
Zagrożenie!

Gigantyczna śnieżyca przeszła przez wschodnie wybrzeże USA. Dotknęła 100 mln Amerykanów. Spadło miejscami 70 cm śniegu

Zima kolejny raz w tym sezonie uderzyła we wschodnie wybrzeże USA. Z atakiem zimy ponownie zmagali się przede wszystkim mieszkańcy stanu Nowy Jork, Pensylwanii i Massachusetts. Na tym obszarze spadło od 30, do ponad 70 cm śniegu! Śnieżyca spowodowała gigantyczne utrudnienia na drogach i kolei oraz w ruchu lotniczym. Intensywne opady śniegu rozciągały się na dystansie kilkuset kilometrów. Drogi w wielu miejscach były zablokowane, ponadto doszło do bardzo wielu wypadków. Na terenie Nowego Jorku wprowadzono stan nadzwyczajny. W czasie śnieżycy wstrzymano funkcjonowanie niektórych linii metra. Władze apelowały do mieszkańców o niewyjeżdżanie na ulice, aby nie stanowić blokady dla pracujących pługów śnieżnych. Z danych meteorologicznych wynika, że nowojorskim Central Parku, od niedzieli 31.01, do wtorkowego 2 lutego 2021 poranka, spadło blisko 44 cm śniegu! Była to 16 co do wielkości burza śnieżna zarejestrowana w Nowym Jorku od 1869 roku.

Burza śnieżna nazywana zjawiskiem Blizzard na wschodnim Wybrzeżu USA, 31 stycznia-2 lutego 2021. Foto: YT Fobos Storm

Burza śnieżna na wschodnim wybrzeżu USA, gigantyczne opady śniegu Nowy Jork, luty 2021

Atak zimy w USA wiele tysięcy gospodarstw domowych pozbawił dostaw energii elektrycznej. Śnieżyca wpłynęła również na politykę, bo prezydent Joe Biden odwołał wizytę w Departamencie Stanu, gdzie miał wygłosić przemówienie na temat polityki zagranicznej swego rządu.

Skutki śnieżycy na wschodzie USA, 1-2 lutego 2021

Śnieżyce w USA przyniósł głęboki układ niżowy znad Atlantyku przesuwający się wzdłuż wybrzeża. Obecnie niż jest już nad wybrzeżem Kanady. Opady śniegu z nim związane stopniowo zanikają

Prognozowane położenie niżu i rodzaju opadów w rejonie wschodniego wybrzeża USA i Kanady, godzina 13:00, 3 lutego 2021

Burza śnieżna w USA, Nowy Jork, śnieżyca 1-2 lutego 2021

Śnieżyca i zamieć śnieżna w USA na wschodnim wybrzeżu. Skutki opadów śniegu w rejonie Nowego Jorku, 1-2 lutego 2021

Amerykańskie media poinformowały, że burza śnieżna wpłynęła na życie 100 mln Amerykanów

Burza śnieżna w USA na zdjęciach

DobraPogoda24, Today

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz