| |
Zagrożenie!
Pracownicy służby zdrowia utknęli w burzy śnieżnej. Zaczęli szczepić kierowców na koronawirusa z powodu ryzyka utraty ważności szczepionek

Pracownicy służby zdrowia utknęli w burzy śnieżnej. Zaczęli szczepić kierowców na koronawirusa z powodu ryzyka utraty ważności szczepionek

Zima z obfitymi opadami śniegu na półkuli północnej nadal nie ustaje. Kolejny przykład dotyczy hrabstwa Josephine w stanie Oregon w USA. Na jednym z odcinków dróg utknęli pracownicy służby zdrowia. Z uwagi na ryzyko minięcia terminu ważności szczepionek na koronawirusa Covid-19 (zostało 6 godzin), postanowili przejść się w korku od samochodu do samochodu i zaaplikować chętnym szczepionkę, w myśl zasady, aby nic się nie zmarnowało. Burza śnieżna zaskoczyła pracowników służby zdrowia w czasie powrotu z miejsca szczepień w Cave Junction w stanie Oregon. Wiedzieli, że mają tylko sześć godzin, aby przekazać pozostałe dawki szczepionek na koronawirusa ludziom, którzy czekali na zastrzyk w Grants Pass, około 48 km od miejsca zablokowania drogi. Zwykle podróż trwa około 45 minut, ale mając przed sobą traktor z przyczepą z podnośnikiem, załoga zdała sobie sprawę, że mogą utknąć na wiele godzin, a termin szczepionek minie.

Przydrożne szczepienie na koronawirusa w czasie burzy śnieżnej w stanie Oregon w USA

Burza śnieżna Oregon, przydrożne szczepienie na koronawirusa, pracownicy słuzby zdrowia

„Mieliśmy jedną osobę, która była tak szczęśliwa, że zdjęła koszulę i wyskoczyła z samochodu” - powiedział New York Times - Michael Weber, dyrektor ds. zdrowia publicznego w hrabstwie Josephine.

Przydrożne szczepienie na koronawirusa, burza śnieżna Oregon w USA, pracownicy słuzby zdrowia utknęli w śniegu

Większość kierowców śmiała się z oferty przydrożnej szczepionki na koronawirusa i grzecznie odmówiła, mimo, że pod ręką mieli lekarza i karetkę.

Pracownicy amerykańskiej służby zdrowia w czasie burzy śnieżnej szczepili kierowców na koronawirusa

„To była dziwna rozmowa” - powiedział Weber. „Wyobraź sobie, że utknąłeś na poboczu drogi podczas burzy śnieżnej i ktoś podchodzi i mówi - Hej, chcesz zastrzyk w ramię?” Mimo to, pracownicy służby zdrowia podali wszystkie sześć dawek szczepionki Moderna, sześciu wdzięcznym kierowcom.

DobraPogoda24, The New York Times, Josephine County Public Health


Komentarze
Roman

Normalnie wszędzie Was dorwą! :)

28 styczeń 2021 - 16:28
Odpowiedz
Artur

Normalnie się popłakałem. Tyle szczęścia.

28 styczeń 2021 - 22:25
Odpowiedz
Lucyna

U nas by z tego aferę zrobili ;)

29 styczeń 2021 - 07:35
Odpowiedz