| |
Zagrożenie!
Co najmniej 16 osób zabitych i ponad 140 rannych po uderzeniu pioruna w kościół!

Co najmniej 16 osób zabitych i ponad 140 rannych po uderzeniu pioruna w kościół!

Pojedyncza błyskawica zabiła co najmniej 16 osób, a ponad 140 raniła, gdy uderzyła w minioną sobotę 10.03 w Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rwandzie. Większość rannych już została zwolniona do domów, w szpitalu pozostaje jeszcze kilkanaście osób.

Większość ofiar zginęła natychmiast po uderzeniu pioruna w kościół w południowej dzielnicy Nyaruguru. Zjawisko atmosferyczne miało miejsce w górzystym regionie w pobliżu granicy z Burundi, w sobotnie południe, gdy parafianie z Gihemvu uczestniczyli w nabożeństwie - informuje Africa News.

Burza Piorun

Śmiertelny wypadek zdarzył się niecałe dwa tygodnie po zamknięciu ponad 700 kościołów w Rwandzie ze względu na nieprzestrzeganie przepisów budowlanych. Duża liczba zamkniętych kościołów nie posiadała piorunochronów, aby zapobiec skutkom uderzenia błyskawicy. Uderzenia pioruna w całej Rwandzie zdarzają się bardzo często. Kraj ten położony w klimacie równikowym posiada wiele wzgórz i gór, a to naturalne środowisko napędowe dla burz. Policja w tym kraju odnotowuje każdego roku śmierć wielu ludzi i zwierząt z powodu burz.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!