| |
Zagrożenie!
W Tatrach nadal bardzo duży ruch turystyczny. Szlak na Giewont zamknięty co najmniej przez miesiąc

W Tatrach nadal bardzo duży ruch turystyczny. Szlak na Giewont zamknięty co najmniej przez miesiąc

W Tatrach mimo tragedii, która miała miejsce w miniony czwartek 22.08, gdy 5 osób zginęło, a 157 zostało rannych w wyniku uderzenia pioruna, nadal notuje się bardzo duży ruch turystyczny. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują, aby wybierając się w stronę Morskiego Oka korzystać z komunikacji zbiorowej, bo parkingi na Palenicy Białczańskiej oraz na Łysej Polanie szybko się zapełniają.

Po opadach deszczu i kolejnych burzach szlaki są mokre, a leżące na nich kamienie mogą być śliskie. Na trasach leśnych zalega błoto i występują kałuże. Na szlakach, gdzie są zamontowane sztuczne ułatwienia- łańcuchy, drabinki i inne, tworzą się zatory, co może wydłużyć czas wycieczki.

Giewont Burza Zamknięty Szlak

Po czwartkowej tragicznej w skutkach burzy, szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont jest zamknięty do odwołania. W kopule szczytowej Giewontu łańcuchy są pozrywane. Pioruny roztrzaskały także skały, do których były przymocowane. Szlak prawdopodobnie zamknięty będzie bardzo długo - co najmniej miesiąc. Również do odwołania zamknięty jest szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem. W tym przypadku jest to spowodowane obrywem skalnym oraz zniszczeniem dużego fragmentu szlaku.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!