| |
Zagrożenie!
Boże Ciało nie rozczaruje. Będzie gorąco, czy zimno? Znamy prognozy na długi weekend

Boże Ciało nie rozczaruje. Będzie gorąco, czy zimno? Znamy prognozy na długi weekend

Coraz częściej zaczynacie pytać, jak wygląda pogoda na Boże Ciało, czy będzie gorąco i upalnie, a może deszczowo i zimno. Mimo, że do długiego weekendu na przełomie maja i czerwca pozostało jeszcze dwa tygodnie, to możemy już sprawdzić jak wyglądają najnowsze prognozy temperatur i prawdopodobieństwa opadów na ten okres. Trend pogodowy zaczyna być wyraźny dla Polski.

Pogoda na Boże Ciało nie rozczaruje. Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 30 maja 2024

Pogoda na Boże Ciało 2024 w Polsce, jaka temperatura, czy będzie padać

Najnowsze prognozy długoterminowe zaczynają sięgać ostatnich dni maja, gdy przypada uroczystość Bożego Ciała, która ze względu na układ kalendarza pokryje się także z długim weekendem. Wystarczy wziąć jeden dzień wolny, aby mieć aż 4 dni wolnego pod rząd. Nic więc dziwnego, że oczekujemy ciepłej i stabilnej pogody w tych dniach.

Prognozowana anomalia temperatury za okres między 25 maja i 1 czerwca 2024 w przypadającym okresie długiego weekendu i Bożego Ciała w Polsce

Pogoda na Boże Ciało 2024, anomalia temperatury w Polsce i Europie

Aktualnie wyliczenia prognoz nie wyglądają źle. Na początek sprawdźmy temperatury, a te na przełomie maja i czerwca w Polsce mają być powyżej normy klimatycznej. To oznacza, że będziemy mieć w wielu regionach dni określane termicznie, jako gorące. Temperatury maksymalne, w zależności od regionu i dnia, mogą oscylować na poziomie około 20-30 st. C. Będzie to więc okres wyraźnie ciepły, a nawet gorący.

Prognozowana temperatura i adwekcja powietrza do Europy i Polski na wysokości 1,5 km, 30 maja 2024

Jaka pogoda na Boże Ciało 2024 i długi weekend w Polsce do 2 czerwca 2024

Układ baryczny nad Europą w tym okresie ma sprzyjać adwekcji ciepłych mas powietrza z południa w głąb Europy do centrum i na wschód, w tym do Polski. Nasz kraj znajdzie się w obszarze pomiędzy oddziaływaniem wyżu, a pola obniżonego ciśnienia znad południowej Europy, przy czym wpływ wyżu ma być przejściowo silniejszy, co oznacza, że po najbliższym bardziej deszczowym tygodniu z licznymi przelotnymi opadami deszczu i burzami, opadów ponownie będzie mniej.

Prognozowana anomalia ciśnienia w Polsce i Europie za okres 25 maja - 1 czerwca 2024

Pogoda na Boże Ciało 2024, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie

Omawiany trend pogodowy na przełom maja i czerwca możemy już dostrzec na prognozach wiązek modeli długoterminowych. Obecnie nic nie wskazuje, aby to miały być dni zimne. Wręcz przeciwne, w wielu regionach będzie ciepło, a wręcz gorąco, bo na poziomie około 24-30 st. C., tylko miejscami nieco chłodniej. Przerywnikiem pogodnej aury mogą być jedynie miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem, ale nie powinno być ich wyjątkowo dużo.

Sprawdź też: Upał wkroczy z południa. Temperatura sięgnie 36 stopni. Fala gorąca dotrze do Polski

Prognoza temperatury i opadów dla Polski na przykładzie Wrocławia do 2 czerwca 2024

Pogoda na Boże Ciało 2024 i długi weekend w Polsce, prognoza temperatury do 2 czerwca 2024

Wszystko więc wskazuje, że ostatnie dni maja w Polsce, w tym dzień uroczystości Bożego Ciała, gdy tłumnie bierzemy udział w procesjach, będą charakterystyczne dla bardzo ciepłej wiosny, a w zasadzie już aury letniej. Na ogół będzie ciepło i gorąco, a przelotne deszcze i burze wystąpią tylko miejscami, po czym pogoda ponownie zacznie się poprawiać.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!