| |
Zagrożenie!
Niemcy: co najmniej 7 ofiar Ksawerego!!

Niemcy: co najmniej 7 ofiar Ksawerego!!

Dynamiczny i dość głęboki niż wtórny Ksawery szaleje jeszcze nad Polską (trwa relacja na żywo), a wcześniej spowodował mnóstwo strat w Niemczech. Niestety, wichura nie ograniczyła się tylko do strat materialnych. Według najnowszych informacji, jest już co najmniej siedem ofiar nawałnicy!

Ksawery Niemcy ofiary

Sześć osób zginęło w samochodach przygniecionych przez wyrwane drzewa. Policja w Hamburgu podała, że drzewo runęło na auto, w którym siedziały dwie kobiety. Jedna zginęła, druga została poważnie ranna.

Ksawery Niemcy ofiary 3

Kolejny kierowca zginął w Berlinie, kilka osób zostało też w niemieckiej stolicy rannych od połamanych gałęzi. W Meklemburgi-Pomorzu Przednim zginął kierowca ciężarówki po tym jak na jego pojazd zwaliło się drzewo.

Ksawery Tir Niemcy

W Brandenburgii za kierownicą auta zginęła kobieta - także w jej pojazd uderzyło drzewo. W innych miejscach Niemiec doszło jeszcze do trzech podobnych wypadków. Ponadto 72-letni mężczyzna poniósł śmierć pod upadającym drzewem na ulicy.

Ksawery Niemcy ofiary 2

Straty w Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie, Dolnej Saksonii, Meklemburgi, Brandenburgii, Bremie i Berlinie sięgają wielu milionów euro. Wystąpiły zakłócenie na kilku lotniskach. W Hamburgu oraz w Berlinie zamknięto kolejkę naziemną. Odwołano kilka pociągów dalekobieżnych na trasie Hamburg-Berlin, Hamburg-Kilonia, Hamburg-Dortmund i Hanower-Berlin. Podróżnym, którzy utknęli w drodze, kolej w miarę możliwości organizuje noclegi w hotelach. W kilku miejscach podstawiono puste pociągi ICE, które mają służyć jako schronienia. Przedstawiciele Niemieckich Kolei przyznają, że nie wiadomo, jak długo potrwają zakłócenia.

Zdjęcia: DPA


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!