| |
Zagrożenie!
Od 11 listopada bez wiz do USA. Może poczekajmy z wylotem

Od 11 listopada bez wiz do USA. Może poczekajmy z wylotem

W minionych dniach Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego Stanów Zjednoczonych. Od 11 listopada osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni mogą oficjalnie przekroczyć granicę z samym paszportem.

Głównym przewoźnikiem z którego będą korzystać Polacy w drodze do USA, będzie oczywiście LOT. Przewoźnik stale rozwija siatkę połączeń, w tym do Stanów Zjednoczonych. W sierpniu 2020 roku samoloty LOT-u polecą do San Francisco. W tej chwili funkcjonują połączenia do Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles oraz do Miami na Florydzie.

Przy tej okazji pamiętajmy, że klimat Ameryki Północnej w porównaniu do klimatu europejskiego charakteryzuje się silniejszą zmiennością pogody. Dość często zdarzają się fale ciepła i zimna utrzymujące się przez znaczny okres pomiędzy wschodnimi i zachodnimi stanami lub odwrotnie. Wynika to m.in. z braku równoleżnikowych pasm górskich oraz innego rozkładu prądów morskich. Z tego powodu łatwiej dochodzi do spływu zimnych mas powietrza z północy, a to z kolei przyczynia się do powstania gradientu temperatury, zwłaszcza w tzw. alei tornad.

Porównanie temperatury minimalnej zarejestrowanej ostatniej nocy w Europie i Ameryce Północnej

Temperatura Europa pogoda

Temperatura minimalna w Ameryce Północnej

Pogoda bez wiz USA

Dane temperatury minimalnej z ostatniej nocy wskazują, że w Europie poza północnymi dzielnicami przeważają łagodne masy powietrza. W USA chłód z północy obejmuje większość kraju.

Mapy: meteociel


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!