| |
Zagrożenie!
Będzie śnieg i mróz. Śnieżyca przejdzie przez kilka regionów. Powrót zimy spowoduje problemy na drogach

Będzie śnieg i mróz. Śnieżyca przejdzie przez kilka regionów. Powrót zimy spowoduje problemy na drogach

Z każdą kolejną aktualizacją prognoz numerycznych zbliżamy się do nowego zimowego epizodu w Polsce, jaki tym razem przypadnie między 6-7 stycznia. W kilku regionach przejdzie śnieżyca i chwyci mróz. Krajobrazy miejscami zdołają się zabielić, a nawet powstanie pokrywa śnieżna. Najnowsza prognoza wskazuje na przyrost śniegu o około 2-8 cm. To już wystarczy, aby na drogach znowu zapanowały trudne warunki do czasu odgarnięcia śniegu przez drogowców. Sprawdzamy, gdzie spadnie śnieg i pojawi się mróz w Polsce.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do 7 stycznia 2023 o poranku

Śnieg i mróz wróci do Polski, prognoza śnieżycy do 7 stycznia 2023

Najnowsze prognozy wskazują na opady śniegu w czasie przejścia frontu atmosferycznego, głównie na północy, wschodzie i północnym wschodzie kraju. Śnieg popada, zwłaszcza w województwie pomorskim, kujawsko pomorskim, warmińsko mazurskim, mazowieckim, lubelskim, a także miejscami w podkarpackim i świętokrzyskim oraz gdzieniegdzie w górach i rejonach podgórskich.

Prognozowany zasięg śnieżycy i opadów deszczu w Polsce, do godziny 19:00, 6 stycznia 2023

Śnieżyca i mróz wróci do Polski, prognoza opadów 6 stycznia 2023

Epizod zimowy w Polsce przyniesie front atmosferyczny, jakie przejdzie z zachodu na wschód kraju między 6/7 stycznia. Front przyniesie opady deszczu, które w chłodniejszym obszarze powietrza zaciągniętym przez poprzedzający cyklon z frontem przejdzie w deszcz ze śniegiem i śnieg. Izobara dodatniej i ujemnej temperatury będzie wyznaczać zasięg danego rodzaju opadów. Do omawianego terminu jest jeszcze kilkadziesiąt godzin, dlatego zasięg opadów śniegu może się jeszcze przesunąć o kilkadziesiąt km na zachód lub wschód.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 22:00, 6 stycznia 2023

Mróz i śnieżyce w prognozach, mapa opadów śniegu 6 stycznia 2023

Śnieg do końca dnia w piątek 06.01 popada, od województwa pomorskiego i kujawsko pomorskiego po podkarpackie, lubelskie, mazowieckie i częściowo świętokrzyskie oraz warmińsko mazurskie, przy czym nie wszędzie powstanie pokrywa śnieżna. W nocy z piątku na sobotę słabnący front przesuwanie się bardziej na wschód kraju, w tym na Podlasie.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 04:00, 7 stycznia 2023

Śnieżyca przejdzie przez kilka regionów Polski, 7 stycznia 2023

W czasie przechodzie frontu, z północnego wschodu w głąb Polski będzie się wdzierać chłodne powietrze. Wróci mróz, ale nie obejmie całego kraju. Ujemna temperatura przez całą dobę utrzyma się na północy i północnym wschodzie Polski.

Prognozowany mróz w Polsce, 6 stycznia 2023 nad ranem

Mróz i śnieg w Polsce, mapa temperatury 6 stycznia 2023

Najzimniej ma być na Podlasiu, zwłaszcza na Suwalszczyźnie. Będzie to krótki zimowy epizod w Polsce bardzo ograniczony pod względem zasięgu. W kolejnych dniach wrócą dodatnia temperatury w dzień na obszarze niemal całego kraju, a tym samym powrotu prawdziwej i trwalszej zimy nadal nie będzie. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!