| |
Zagrożenie!
Będzie powiew lata. Fala gorąca rozleje się po Polsce. Temperatura sięgnie progu upału

Będzie powiew lata. Fala gorąca rozleje się po Polsce. Temperatura sięgnie progu upału

Jeśli czekacie na pierwszy powiew lata w Polsce, to potwierdzamy czekający nas wzrost temperatur już od najbliższego weekendu. Temperatury ponownie na znacznym obszarze kraju zaczną przekraczać 20 st. C., a w pierwszej połowie nowego tygodnia miejscami zanotujemy nawet 25-29 st. C., a być może lokalnie nawet 30 st. C. Zrobi się więc gorąco, ale też duszno, bo po obecnych ulewach w powietrzu będzie się unosić sporo wilgoci. Miejscami ponownie wystąpią również burze z gradem.

Pierwsza fala gorąca sięgnie Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 22 maja 2023

Będzie powiew lata w Polsce, pierwsza fala gorąca w maju 2023, temperatura zbliży się do upału

Obecnie nad krajem mamy chwilowe ochłodzenie związane z zanikającą ulewą i frontem utrzymującym się jeszcze na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza między Lubelszczyzną, Ziemią Świętokrzyską, Małopolską i Podkarpaciem, ale od zachodu zaczynamy się dostawać pod wpływ wyżu Ulla przesuwającym się nad Bałtyk. Wyż przyniesie poprawę pogody w kolejnych dniach, aczkolwiek miejscami w chwiejnym powietrzu, zwłaszcza w sobotę 20.05 na południu kraju rozwiną się również rozproszone burze z ulewnym przelotnym deszczem i gradem.

Ciepłe powietrze wróci do Polski. Prognozowana temperatura 20 maja 2023

Pierwsza fala gorąca w Polsce, trzecia dekada maja 2023, temperatura sięgnie niemal upału

W całym kraju ponownie cieplej będzie już w sobotę 20.05, gdy temperatura maksymalna na znacznym obszarze osiągnie około 20-23 st. C. W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej, gdyż utrzyma się adwekcja ciepłego powietrza, ponadto nie będzie brakować chwil ze słońcem, które dodatkowo ogrzeje powietrze w warstwie przyziemnej atmosfery.

Prognozowana temperatura w Polsce, 21 maja 2023

Będzie podmuch gorącego lata, temperatura zbliży się do upału w Polsce, maj 2023

Jeżeli lubicie ciepłą, a nawet gorącą pogodę i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to już teraz warto zaplanować najbliższy weekend i początek nowego tygodnia. Nawet jeśli pojawią się przelotne opady, w tym pochodzenia burzowego, to będą one jedynie lokalnym przerywnikiem po którym pogoda ponownie będzie się poprawiać.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 22 maja 2023

Gorąco i prawie upalnie w Polsce już w trzeciej dekadzie maja 2023, najnowsza prognoza temperatury

Najnowsze prognozy numeryczne wskazują najbliższe najcieplejsze dni w Polsce szczególnie między około 22-24 maja, z tym, że w tym ostatnim dniu obecnie już wyliczany jest wchodzący front z opadami i burzami z zachodu. Jego zasięg i pora wejścia jest jeszcze niestabilna, więc obszar zalegania ciepłego powietrza może się przeciągnąć nieco dłużej we wschodniej Polsce.

Gorący dzień w Polsce. Aktualnie prognozowana temperatura 23 maja 2023

Pierwszy gorący podmuch lata w Polsce, kiedy pierwszy upał w maju 2023

Zapowiadane ocieplenie podniesie średnią temperaturę w Polsce notowaną od początku maja, do niemal normy w okolicach 23-24 maja. Wcześniej będą odrabiane straty termiczne, gdyż obecnie temperatura w skali całego kraju jest około 1 st. C. poniżej normy wieloletniej w odniesieniu do najnowszej normy klimatycznej. O tym jak ostatecznie zapisze się cały maj zadecyduje końcówka miesiąca, zwłaszcza między 25-31 maja.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!