| |
Zagrożenie!
Będzie potężne uderzenie zimy na wschodzie. Nasili się mróz i powstaną ogromne śnieżyce. Miliony ludzi zmierzy się z żywiołem

Będzie potężne uderzenie zimy na wschodzie. Nasili się mróz i powstaną ogromne śnieżyce. Miliony ludzi zmierzy się z żywiołem

Pytacie gdzie podziała się prawdziwa zima, czyli z całodobowym mrozem i stałą znaczną pokrywą śnieżną. Zapowiadaliśmy, że styczeń 2023 w Polsce przyniesie poza górami tylko zimowe epizody i faktycznie tak się stało. Zupełnie inaczej jest na Dalekim Wschodzie. Po rekordowym mrozie w Chinach, arktyczne powietrze napłynęło nad Koreę i Japonię.

Potężny atak zimy w Japonii (Kioto), styczeń 2023

Miliony ludzi, zwłaszcza w Korei Północnej zmierzy się z ogromnym mrozem, a w Japonii uderzą kolejne potężne śnieżyce. Zaspy miejscami mogą przekraczać 1-3 m.

Prognoza zasięgu i temperatury zimnego powietrza arktycznego spływającego znad Rosji przez Chiny do Korei i Japonii na wysokości 1,5 km, 28 stycznia 2023

Potężna zima uderzy w Korei i Japonii, będą ogromne śnieżyce, styczeń 2023

Jęzor arktycznego powietrza dotrze nad wody Morza Japońskiego i Wschodniochińskiego, gdzie da impuls do tworzenia i pogłębiania kolejnych aktywnych cyklonów. Nabiorą one sporo wilgoci i nad lądem przyniosą śnieżyce, często z efektu morza. Możliwe będą również burze śnieżne.

Prognozowane położenie niżu w rejonie Japonii. Po jego północnej stronie przejdą śnieżyce, 27 stycznia 2023

Atak zimy w Japonii i Korei, będzie silny mróz i śnieżyce, prognoza opadów śniegu 27 stycznia 2023

Sytuacja w Japonii w rejonie przejścia śnieżyc będzie bardzo trudna, gdyż w tym kraju nie ma tzw. zimowego utrzymania ruchu. Ludzie raczej nie sypią na drogi i chodniki sól, czy piasek. Śnieg, który spadnie nie topnieje i ciągle się akumuluje. Atak zimy sparaliżuje ponownie miejscami transport i będzie przyczyną awarii energetycznych.

Prognozowane śnieżyce w Japonii, 28 stycznia 2023

Śnieżyce w Japonii, prognoza opadów 28 stycznia 2023

Aktywne niże ze śnieżycami w rejonie Japonii przeciągną się również na początek lutego. Nadal będą doskonałe warunki do opadów śniegu. Cyklony podeślą wilgoć, a ta przy adwekcji arktycznego powietrza ponownie będzie powodować obfite opady śniegu.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Japonii i południowo wschodniej Azji, 31 stycznia 2023

Zima atakuje na wschodzie, prognoza pokrywy śnieżnej w Japonii 31 stycznia 2023

Pokrywa śnieżna w Japonii pod koniec stycznia na północy, w centrum i na południu kraju szczególnie w rejonie wybrzeża w wielu prefekturach będzie przekraczać 40-100 cm śniegu, a w rejonach podgórskich i górskich może być nawet 200-320 cm śniegu. Spodziewane się również zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr z pewnością miejscami usypie spore zaspy. Opóźnienie w transporcie będą ogromne. Już teraz często przekraczają 120 minut. Zimowa pogoda utrudni więc życie milionom ludzi. W tym czasie nad Koreą Północną i Południową będzie stacjonował wyż. Nasili się mróz, który na północy może przynieść temperatury spadające nawet do -30 st. C., a na południu do około -20 st. C. Nadal silny mróz będzie trzymał na północnym wschodzie Chin oraz w Rosji.

Prognozowany mróz w południowo wschodniej Azji, 27 stycznia 2023

Silny mróz w Korei, prognoza temperatury 27 stycznia 2023

Z kolei w Polsce na powrót prawdziwej zimy nadal nie możemy liczyć. Co prawda prognozujemy kolejne opady śniegu w najbliższych dniach, ale spadnie również deszcz. Dodatnia temperatura w dzień będzie powodować topnienie śniegu po opadach. Prawdziwe zimowe klimaty nadal utrzymają się w górach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Redd

To straszne, a już miałem lecieć do Korei Północnej.

27 styczeń 2023 - 07:00
Odpowiedz