| |
Zagrożenie!
Będzie potężna burza śnieżna. Spadnie ponad 50 cm śniegu. Ogromny cyklon sparaliżuje drogi i lotniska

Będzie potężna burza śnieżna. Spadnie ponad 50 cm śniegu. Ogromny cyklon sparaliżuje drogi i lotniska

Z wielkim zainteresowaniem śledzimy prognozy potężnego załamania pogody do jakiego dojdzie między południowo wschodnią Kanadą i północno wschodnimi regionami USA. W czasie gdy w Polsce będziemy się zmagać z odwilżą w czasie Wigilii i Bożego Narodzenia, to w tej części świata rozwinie się ogromny cyklon, który wpłynie na pogodę na dystansie ponad 3 tys. km. Przyniesie ulewy, burze śnieżne, wichury, śnieżyce i bardzo niskie ciśnienie. Żywioł sparaliżuje drogi i połączenia lotnicze. Miliony Kanadyjczyków i Amerykanów będą mieć problemy z dodarciem na święta do rodzin. Cyklon ściągnie zimne arktyczne powietrze, które z mrozem sięgnie nawet Florydy.

Prognozowane porywy wiatru w rejonie cyklonu niosącego burze śnieżne w USA i Kanadzie, 24 grudnia 2022

Potężna burza śnieżna uderzy w święta w USA i Kanadzie, prognoza wichury 24 grudnia 2022

Porywy wiatru na obrzeżach niżu miejscami mogą przekraczać 80-140 km/h. Prognozy burzy śnieżnej są imponujące. Jeśli faktycznie się sprawdzą, to będzie to największe załamanie pogody w tej części USA i Kanady od dziesięcioleci tuż przed Bożym Narodzeniem. Miejscami spadnie ponad 50 cm śniegu, zwłaszcza w kanadyjskiej prowincji Quebec.

Prognoza zasięgu burzy śnieżnej i cyklonu między USA i Kanadą, 24 grudnia 2022

Burza śnieżna uderzy w Kanadę i USA, prognoza opadów 24 grudnia 2022

Bardzo silny spływ powietrza z Arktyki w głąb Ameryki Północnej sięgnie cieplejszych mas powietrza aż w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Na tym olbrzymim kontraście temperatury dojdzie do powstania niewiarygodnie silnej burzy śnieżnej.

Prognoza zasięgu cyklonu i śnieżycy między USA i Kanadą, 24 grudnia 2022 o godzinie 19 czasu polskiego

Silna burza śnieżna, wichury i mróz, rekordowa śnieżyca, prognoza opadów 24-25 grudnia 2022 w USA i Kanadzie

Powietrze arktyczne zderzy się dokładnie z subtropikalnym ciepłem i wilgocią nad doliną Mississippi, wywołując bombę pogodową nad Wielkimi Jeziorami. Sytuacja pogodowa jest dość nietypowa, bo zazwyczaj dochodzi do takiego zjawiska w rejonie atlantyckiego wybrzeża Kanady.

Prognozowany wyraźny obszar niżowy między Kanadą i USA. Ciśnienie w centrum cyklonu spadnie poniżej 968 hPa, 24 grudnia 2022

Bomba pogodowa w USA i Kanadzie, będzie potężna burza śnieżna 24 grudnia 2022, prognoza ciśnienia

Rozmiar tej burzy, a także potencjał zaciągania arktycznej masy powietrza aż po Zatokę Meksykańską oraz zamiecie śnieżne z silnymi wiatrami i imponującymi sumami opadów śniegu przyciągają uwagę meteorologów nie tylko z Kanady i USA. Zasięg oddziaływania cyklonu przekroczy ponad 3 tys. km. Wpłynie na pogodę na obszarze, od Zatoki Meksykańskiej do linii brzegowej Zatoki Jamesa. Przyniesie deszcz, śnieg, lód i niszczące porywy wiatru. Śnieżyce mają być szczególnie dotkliwe, od środkowo zachodnich Stanów Zjednoczonych po Ontario i Quebec w Kanadzie.

Prognozowana pokrywa śnieżna między USA i Kanadą po przejściu gigantycznej burzy śnieżnej, 25 grudnia 2022. Pokrywa podana w calach (1 cal - 2,54 cm)

Potężna burza śnieżna, prognoza wichury i opadów śniegu w Kanadzie i USA, 25 grudnia 2022

Obszar oddziaływania cyklonu przekroczy dystans 3 tys. km, ale ujemne temperatury pojawią się na znacznie większym obszarze. Mróz z Arktyki sięgnie aż do wybrzeży Zatoki Meksykańskiej i Florydy, a to zdarza się niezwykle rzadko.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!