| |
Zagrożenie!
Będzie podmuch zimy. Śnieżyce i burze śnieżne wracają do Polski. Śnieg spadnie w wielu regionach

Będzie podmuch zimy. Śnieżyce i burze śnieżne wracają do Polski. Śnieg spadnie w wielu regionach

Przed nami istotna zmiana pogody, która przyniesie w wielu regionach Polski podmuch zimy, zwłaszcza między 5-10 marca 2023, bo czekają nas opady śniegu i krupy śnieżnej, w tym lokalne śnieżyce. Punktowo mogą rozwinąć się również burze śnieżne. Miejscami krajobrazy zdołają się na chwilę zabielić, a pokrywa śnieżna wzrośnie przede wszystkim na południu w górach i rejonach podgórskich, ale nie tylko, gdyż wszystko będzie zależne od trajektorii ośrodków niżowych.

Prognozowany zasięg rozproszonych śnieżyc w Polsce o godzinie 10:00, 5 marca 2023

Będzie podmuch zimy, śnieżyce przejdą przez Polskę między 5-10 marca 2023, prognoza opadów, gdzie spadnie śnieg

Aktualnie przez Polskę z północy na południe przechodzi front chłodny za którym spłynie chłodne i nieco chwiejniejsze powietrze arktyczne z zasobami wilgoci. Śnieg w ciągu najbliższej doby wystąpi tylko miejscami, głównie na wschodzie, północnym wschodzie oraz na południu, ale miejscami krajobrazy zdołają się zabielić, jak do tej pory m.in. w rejonie Ełku oraz wieczorem także na południu kraju. Z kolei w rejonie Grajewa pojawiła się pierwsza burza śnieżna.

Prognozowana trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski na przykładzie Warszawy, 5 marca 2023

Podmuch zimy, powietrze arktyczne i śnieżyce w Polsce, prognoza opadów i napływu powietrza, 5-6 marca 2023

Zupełnie inaczej będzie w niedzielę 05.03, gdy rozproszonych opadów śniegu i niewykluczonej krupy śnieżnej pojawi się więcej i to miejscami niemal we wszystkich regionach. Na powyższej mapie z prognozą adwekcji powietrza doskonale widać, że chłodne powietrze napłynie wprost z Arktyki, w tym zza Koła Podbiegunowego i rejonu Bieguna Północnego.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce o godzinie 13:00, 5 marca 2023

Śnieżyce i nawroty zimy w Polsce, gdzie spadnie śnieg, prognoza opadów 5 marca 2023

Opady śniegu będą mieć umiarkowane i lokalnie intensywne natężenie. W ich rejonie może miejscami pojawić się również okresami silniejszy wiatr, a przez to zjawisko zawiei śnieżnej także będzie możliwe. W chwiejnym powietrzu nie można wykluczyć rozwoju lokalnych burz śnieżnych, dlatego nie bądźmy zdziwieni, gdy nagle usłyszymy wyładowanie atmosferyczne.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce o godzinie 19:00, 5 marca 2023

Podmuch zimy i śnieżyce w Polsce, prognoza opadów, gdzie spadnie śnieg 5 marca 2023

Śnieg w ciągu dnia będzie jednak przeważnie topnieć z uwagi na dodatnią temperaturę. Inaczej będzie w nocy, bo te nadal na sporym obszarze kraju będą przynosić mróz i wtedy proces topnienia śniegu będzie hamowany.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do 6 marca 2023

Prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce, do 6 marca 2023

W kolejnych dniach również miejscami popada śnieg i będziemy odczuwać zimowe akcenty. W prognozach bieżących będziemy wskazywać, gdzie popada śnieg w poszczególnych dniach. Rekomendujemy sprawdzanie na żywo najnowszych danych z radaru opadów. Wówczas zobaczycie, gdzie faktycznie pada, z jakim natężeniem i w którym kierunku przemieszczają się lokalne śnieżyce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!