| |
Zagrożenie!
Będzie gwałtowne ocieplenie z burzami. Temperatury w Polsce wzrosną do 19 stopni. Poczujemy uderzenie wiosny

Będzie gwałtowne ocieplenie z burzami. Temperatury w Polsce wzrosną do 19 stopni. Poczujemy uderzenie wiosny

Do tej pory w tym sezonie wiosny meteorologicznej mieliśmy niewiele dni z wysoką temperaturą, ale wszystko wskazuje, że to się zmieni i dalsza część marca 2023 coraz częściej będzie przynosić nawet po 14-19 st. C. i to nie tylko w kilku regionach. Wreszcie poczujemy dłuższy powiew wiosny termicznej i zobaczymy, jak przyroda zacznie się stopniowo budzić do życia. Między okresami bardziej pogodnymi i cieplejszymi przejdą również fronty atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu, gradem i burzami. Sprawdźmy, w jakich dniach temperatury będą bardzo wiosenne.

Ciepły powiew wiosny. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Polski i Europy o godzinie 01:00, 14 marca 2023

Gwałtowne wiosenne ocieplenie dotrze do Polski, temperatury wzrosną do 19 st. C., prognoza adwekcji powietrza 14 marca 2023

Najnowsze wyliczenia numeryczne oparte o najlepsze modele pogodowe wskazują na wyraźny trend przewagi dni z temperaturami charakterystycznymi dla termicznej wiosny. Wiele prognoz zapowiadających najchłodniejszy marzec od lat nie sprawdzi się i ostatecznie miesiąc ten będzie z klasyfikacją klimatyczną, jako ciepły lub w najgorszym przypadku w normie. Aktualne prognozy wskazują na średnią temperaturę w skali całego kraju o około 1,2 st. C. powyżej normy za okres od początku miesiąca do 22 marca.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 14 marca 2023

Będzie gwałtowne ocieplenie i wiosenne burze w Polsce, prognoza temperatur 14-15 marca 2023

Dwucyfrowe temperatury aktualnie ponownie notujemy w południowej połowie Polski. Na termometrach miejscami jest ponad 11-14 st. C. Najwyższa temperatura znowu jest w rejonie Tarnowa na północnym wschodzie Małopolski. Ciepłe powietrze na znacznie większym obszarze kraju poczujemy już we wtorek 14.03, gdy zanotujemy prawie w całym kraju co najmniej 11-16 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 14 marca 2023

Będzie gwałtowne wiosenne ocieplenie w Polsce, przejdą wiosenne burze, prognoza anomalii temperatury 14 marca 2023

Chłodniej w tym dniu będzie miejscami, głównie w rejonach podgórskich. Temperatura maksymalna będzie w wielu regionach o co najmniej 4-9 st. C. powyżej normy wieloletniej dla tej pory roku.

Wiosenne ocieplenie w Polsce. Wstępnie prognozowane temperatury maksymalne, 18 marca 2023

Silne ocieplenie w Polsce, wkroczy wiosna z temperaturami do 14-19 st. C., prognoza temperatury w Polsce 18 marca 2023

Między 15-16 marca w całej Polsce czeka nas chwilowe ochłodzenie po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego i wtedy raczej nigdzie temperatury w ciągu dnia nie przekroczą 10 st. C., a w nocy miejscami pojawi się niewielki mróz, szczególnie w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń. od 17 marca od zachodniej Polski i w kolejnych dniach w głąb kraju ponownie temperatury wzrosną. Najwyższe temperatury wtedy zanotujemy zazwyczaj w zachodniej i południowej Polsce, w zależności od zasięgu napływu łagodniejszej masy powietrza.

Wstępnie prognozowane wiosenne temperatury w Polsce, 20 marca 2023

Będzie ciepła wiosna z burzami w Polsce, temperatury znacznie wzrosną, prognoza ocieplenia 20 marca 2023

Mimo możliwego jeszcze okresami ochłodzenia, to przewaga dni cieplejszych jest wyraźna w prognozach długoterminowych na pozostałe dni drugiej i trzeciej dekady marca. Warunki pogodowe będą coraz częściej charakterystyczne dla wiosny, bo na termometrach będziemy dość często notować co najmniej kilkanaście st. C., a ponadto co jakiś czas przelotnie popada i przejdą lokalne burze. Zjawiska te będziemy podawać w bieżących prognozach pogody. W takich warunkach przyroda będzie coraz częściej dawać oznaki nadchodzącej prawdziwej wiosny.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!