| |
Zagrożenie!
Będą śnieżyce i burze śnieżne. Dwucyfrowy mróz w Polsce nadal możliwy. Nadciąga gwałtowna zmiana pogody

Będą śnieżyce i burze śnieżne. Dwucyfrowy mróz w Polsce nadal możliwy. Nadciąga gwałtowna zmiana pogody

Na mapach synoptycznych i zdjęciach satelitarnych są już widoczne kolejne zmiany w rozkładzie pola barycznego, które przyniosą w Polsce w najbliższych dniach gwałtowną zmianę pogody. Spodziewamy się wystąpienia w wielu regionach przelotnych opadów śniegu, ponadto miejscami przejdą śnieżyce i niewykluczone lokalne burze śnieżne. Nasili się również wiatr, miejscami mówić będziemy o wichurach. Zmianę zapoczątkuje nadciągający niż Askan.

Wstępnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, jaki może wystąpić między 4-7 marca 2023

Będą śnieżyce i burze śnieżne w Polsce, nadciąga gwałtowna zmiana pogody, prognoza pokrywy śnieżnej do 7 marca 2023

Wpływ klina wyżu związanego z antycyklonem Hazal z rejonu Wysp Brytyjskich, który do tej pory w Polsce zapewniał stabilną pogodę, ale mroźną w nocy słabnie. W ciągu najbliższej doby dostaniemy się pod wpływ zatoki niżowej w której z północy przez Skandynawię i Morze Bałtyckie nad Kraje Nadbałtyckie nasunie się niż Askan. Będzie z nim związany chłodny front atmosferyczny sunący w sobotę 04.02 przez Polskę z północy na południe. Miejscami pojawią się na nim rozproszone przelotne opady deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Prognozowane rozproszone śnieżyce w Polsce, 5 marca 2023 o godzinie 13:00

Przejdzie chłodny front i będą śnieżyce w Polsce, mapa opadów 5 marca 2023

Za frontem do Polski napłynie chłodniejsze, nieco bardziej wilgotne i chwiejniejsze powietrze w którym częściej będą się pojawiać w wielu regionach rozproszone przelotne opady śniegu, krupy śnieżnej i tylko miejscami i okresami deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Prognozowane rozproszone opady śniegu nad Polską około godziny 10:00, 6 marca 2023

Zima ze śniegiem będzie wracać do Polski, prognoza opadów 6 marca 2023

Opady będą występować miejscami, ale mogą mieć chwilami umiarkowane lub dość intensywne natężenie, gdyż niewykluczone są opady konwekcyjne związane z rozwojem chmur kłębiastych. W takich warunkach lokalnie nie można wykluczyć rozwinięcia burzy śnieżnej.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce około godziny 16:00, 7 marca 2023

Śnieg i dwucyfrowy mróz w Polsce w marcu nadal możliwy, prognoza opadów 7 marca 2023

Przy adwekcji chłodniejszego powietrza napływającego przez Bałtyk może dojść do uruchomienia efektu morza, a w konsekwencji wystąpienia kolejnych śnieżyc konwekcyjnych. Wówczas w krótkim czasie miejscami, zwłaszcza między województwem pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim i warmińsko mazurskim krajobrazy mogą się szybko zabielić aż do powstania pokrywy śnieżnej. Taką sytuację wskazuje obecnie model ECMWF szczególnie około 7-8 marca.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, 8 marca 2023 około godziny 10:00

Nadciąga zmiana pogody, będą śnieżyce i burze śnieżne, prognoza opadów 8 marca 2023

Pasma takich przelotnych opadów przemieszczą się również w głąb kraju na południe, ale ich zasięg i pora wystąpienia jest bardzo rozbieżna w prognozach ze względu na rozproszony charakter opadów. Nie zmienia to faktu, że od najbliższego weekendu w Polsce oraz w kolejnych dniach zimowe akcenty z opadami śniegu i nadal powszechnym mrozem w nocy będą zjawiskami częstymi.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 7 marca 2023

Dwucyfrowy mróz i śnieżce w Polsce, zima będzie wracać, prognoza temperatury 7 marca 2023

Kolejne noce w Polsce nadal będą przynosić mróz w wielu regionach kraju. Na ogół będzie niewielki, bo kilkustopniowy, ale w rejonach nocnych rozpogodzeń i przy uwzględnieniu pomiarów przy gruncie mróz dwucyfrowy również będzie się jeszcze miejscami zdarzać, do około -14/-10 st. C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!