| |
Zagrożenie!
Będą nocne burze. Silny wiatr, ulewny deszcz i grad wystąpi nagle. W tych regionach obudzi nas żywioł

Będą nocne burze. Silny wiatr, ulewny deszcz i grad wystąpi nagle. W tych regionach obudzi nas żywioł

Główna fala silnych burz, w tym z superkomórkami niosącymi grad, ulewy i wichury spodziewana jest najbliższej doby w dzielnicach południowo wschodnich kraju, ale warto również zwrócić uwagę na północne regiony Polski, gdzie miejscami pojawią się dość rzadkie nocne burze. Na ogół będą słabsze pod względem intensywności, ale również przyniosą lokalnie silny wiatr, opady deszczu i punktowo drobnego gradu. Uderzenie żywiołu z pewnością obudzi ze snu wiele osób.

Burze w nocy na 18 lipca 2023 wystąpią miejscami w północnej Polsce

Nocne burze wystąpią w Polsce na 18 lipca 2023, przyniosą silny wiatr, ulewny deszcz i grad

Obecnie skupiamy się na silnych burzach, jakie niebawem uderzą miejscami w południowo wschodnie dzielnice Polski, zwłaszcza między Małopolską, Podkarpaciem, Ziemią Świętokrzyską po Lubelszczyzny i być może lokalnie Mazowsze, jednak warto przypomnieć, że w prognozie burzowej na najbliższą dobę wskazujemy również możliwość wystąpienia burz w północnych regionach, gdzie za chłodnym frontem w chwiejnym powietrzu polarnomorskim związanym z niżem znad Skandynawii rozwinie się nietypowo nocna konwekcja.

Prognozowany zasięg nasuwającego się chwiejnego powietrza przez północne dzielnice kraju na wschód o godzinie 02:00, 18 lipca 2023

Burze w nocy na 18 lipca 2023 pojawią się w Polsce, wyładowania obudzą ludzi w kilku regionach

Generalnie w ciągu nocy miejscami rozwinie się rozproszona konwekcja szczególnie między województwem zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim przez pomorskie, warmińsko mazurskie po podlaskie, przy czym umiarkowane ryzyko lokalnych burz wystąpi szczególnie między wschodnimi dzielnicami zachodniopomorskiego przez miejscami pomorskie, lokalnie kujawsko pomorskie po warmińsko mazurskiego i nad ranem głównie zachodnie dzielnice podlaskiego.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce do godziny 02:00, 18 lipca 2023

Burze w nocy pojawią się w Polsce, pioruny wybudzą ze snu w tych regionach 18 lipca 2023

Możliwe lokalne nocne burze potwierdzają główne modele pogodowe, w tym europejski ECMWF, jak również niemiecki ICON. Komórki burzowe mają się rozwinąć w chłodniejszym i chwiejnym powietrzu polarnomorskim na drugorzędnym froncie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce do godziny 03:00, 18 lipca 2023 według modelu ICON

Nocne wyładowania wybudzą ze snu, burze w nocy na 18 lipca 2023 w północnej Polsce

Przelotnym komórkom konwekcyjnym będą lokalnie towarzyszyć burze, silniejszy porywy wiatru do około  50-80 km/h, jak również krótkotrwałe intensywne przelotne opady deszczu. Punktowo nie można wykluczyć również drobnego gradu.

Prognoza zasięgu opadów i lokalnych burz w Polsce do godziny 05:00, 18 lipca 2023

Drugi front i nocne burze z silnym wiatrem w Polsce, 18 lipca 2023

We wtorek 18 lipca w ciągu dnia będziemy za frontem atmosferycznym w chłodniejszym powietrzu polarnomorskim. Upał już nie wystąpi w żadnym regionie kraju, aczkolwiek będzie nadal ciepło, a miejscami gorąco. Spodziewamy się temperatury maksymalnej do 21-28 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Nieco chłodniej miejscami będzie nad samym morzem. Początkowo lokalnie na północnym wschodzie będą możliwe zanikające opady i lokalne burze, zwłaszcza na Podlasiu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!