| |
Zagrożenie!
Będą nocne burze. Niż Tisna przejdzie przez Polskę. Pioruny obudzą nas w kilku regionach

Będą nocne burze. Niż Tisna przejdzie przez Polskę. Pioruny obudzą nas w kilku regionach

Na aktualnych zdjęciach satelitarnych i danych radarowych obserwujemy rozwój chmur burzowych nad Czechami związanych z płytkim niżem Tisna, który w nocy na 22 lipca przejdzie przez Polskę. Również w naszym kraju przyniesie miejscami przelotne opady i burze. Nocne wyładowania sprawią miejscami problemy ze spokojnym zaśnięciem, a w innych regionach lokalne wyładowania mogą nas obudzić. Centrum niżu do sobotniego poranka przesunie się nad Podlasie.

Lokalne burze w Polsce przyniesie niż Tisna w nocy na 22 lipca 2023

Będą nocne burze w Polsce, niż Tisna przejdzie przez kraj do 22 lipca 2023

Wieczorem i nocą lokalne burze pojawią się na południowym zachodzie kraju, zwłaszcza między Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną, a następnie zaczną się miejscami przesuwać w głąb kraju wraz z przechodzeniem niżu z południowego zachodu na północny wschód. Burze powinny w tym czasie dotrzeć także do centrum i miejscami nad Mazowsze.

Prognozowany obszar chwiejnego powietrza nad Polską w którym miejscami w nocy rozwiną się burze do godziny 02:00, 22 lipca 2023

Nocne burze w Polsce przyniesie niż Tisna na 22 lipca 2023

Stosowną prognozę burzową na noc przygotowali meteorolodzy IMGW. W rejonie komórek konwekcyjnych spadnie do 10-25 litrów wody na m2 ziemi. Porywy wiatru nie będą bardzo silne i przeważnie osiągną do 40-60 km/h. Początkowo punktowo burzom może towarzyszyć grad.

Prognoza burz dla Polski na noc 22 lipca 2023 według IMGW

Przejście niżu Tisna w nocy nad Polskę dobrze oddają prognozy modelu ECMWF. O ile lokalne burze wystąpią tylko w kilku regionach, to opady deszczu z nim związane będą mieć znacznie większy zasięg.

Prognozowane położenie niżu Tisna i zasięgu opadów nad Polską o godzinie 02:00, 22 lipca 2023

Niż Tisna przyniesie burze w nocy na 22 lipca 2023 w Polsce

Centrum niżu nocą przemieści się znad Czech na Dolny Śląsk, a następnie z upływem godzin przesunie się przez Ziemie Łódzką i Mazowsze w kierunku Podlasia. Jego centrum w sobotę 22.07 w pierwszej części dnia będzie w rejonie Białegostoku.

Prognoza położenia niżu i zasięgu opadów w Polsce o godzinie 05:00, 22 lipca 2023

Nocne burze sprowadzi niż Tisna do Polski, prognoza opadów do 22 lipca 2023

W trakcie dnia niż odsunie się nad Białoruś, a przelotne opady z nim związane szczególnie w pierwszej połowie dnia wystąpią jeszcze miejscami na północy i północnym wschodzie Polski, zwłaszcza między Pomorzem Gdańskim, Warmią, Mazurami, Podlasiem i początkowo lokalnie między Mazowszem i Lubelszczyzną.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!