| |
Zagrożenie!
Antycyklon ustąpi będą częstsze opady i burze. Wiosenne temperatury w Polsce zapewnią cyklony atlantyckie

Antycyklon ustąpi będą częstsze opady i burze. Wiosenne temperatury w Polsce zapewnią cyklony atlantyckie

Okres kilkudniowej stabilnej pogody zapewnionej w Polsce przez antycyklon dobiega końca. Układ wyżowy odsunął się na wschód nad Rosję i od zachodu zrobi się miejsce dla ruszenia cyrkulacji strefowej. Przechodzące w kolejnych dniach fronty atmosferyczne związane z cyklonami wędrującymi w rejonie lub nad Europą zaczną przynosić w wielu regionach kraju co pewien okres przelotne opady, a nawet burze, ale możemy również liczyć na wiosenne temperatury na poziomie co najmniej kilkunastu stopni. Taka typowo wiosenna pogoda utrzyma się w zasadzie przez cały nowy tydzień.

Ruszy cyrkulacja strefowa z wiosennymi temperaturami. Aktualnie prognozowana suma opadów w Polsce do 26 marca 2023

Antycyklon ustąpi i będą częstsze opady i burze w Polsce, ruszy cyrkulacja strefowa, prognoza opadów między 20-26 marca 2023

Trwający weekend przyniósł do Polski ocieplenie. Temperatura miejscami przekroczyła 16 st. C. Taki pomiar zanotowano w ciągu ostatniej doby w Świnoujściu, Słubicach, Szczecinie i Nowym Sączu. Przymrozki zostały znacznie ograniczone i nad ranem wystąpiły już tylko miejscami na południu i południowym wschodzie. Między południem Mazowsza przez Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę, Górny Śląsk, lokalnie Podkarpacie i południe Dolnego Śląska temperatura spadła na wysokości 2m do -3/0 st. C. W ciągu dnia w wielu regionach spodziewamy się maksymalnie do 13-17 st. C.

Prognozowany układ baryczny nad Europą z widocznym chłodnym frontem nad Polską o godzinie 13:00, 20 marca 2023

Cyklony atlantyckie zapewnią w Polsce wiosenne temperatury, prognoza ciśnienia 20 marca 2023

Przymrozki w kolejnych dniach na ogół na wysokości 2m nie wystąpią lub pojawią się przejściowo tylko lokalnie. Na ogół jednak mają przeważać łagodniejsze masy powietrza zaciągane do środkowej Europy, w tym do Polski przez cyklony wchodzące znad Atlantyku nad Europę lub podążające w rejonie wybrzeża części kontynentalnej Starego Kontynentu. Taki wzór pogodowy zapewni nam pogodę charakterystyczną dla wiosny. Będzie cieplej, ponadto co pewien okres miejscami przelotnie popada, a nawet wystąpią burze.

Prognozowane położenie frontu z przelotnymi opadami nad Polską o godzinie 16:00, 20 marca 2023

Będą wiosenne temperatury, częstsze opady i burze w Polsce, wraca cyrkulacja strefowa, mapa opadów 20 marca 2023

Najbliższe przelotne opady lokalnie mogą wystąpić po południu lub wieczorem, głównie na Pomorzu Zachodnim po województwo pomorskie, szczególnie wzdłuż wybrzeża. W tym czasie nad Niemcami miejscami będą przechodzić burze i istnieje niewielkie ryzyko, że lokalnie burza wystąpi także na północnym zachodzie Polski. W nocy z 19/20 marca w zachodniej Polsce do obszaru, od Pomorza Gdańskiego po Dolny Śląsk i Opolszczyznę pojawią się miejscami przelotne opady związane z nasuwającym się frontem atmosferycznym. W poniedziałek 20.03 w ciągu dnia strefa ta będzie się przesuwać na wschód kraju zgodnie z prognozą powyżej.

Aktualna prognoza zasięgu opadów w Polsce o godzinie 16:00, 22 marca 2023

Rusza cyrkulacja strefowa będą częstsze opady i burze oraz wiosenne temperatury, prognoza opadów 22 marca 2023

W kolejnych dniach miejscami zaznaczą się następne strefy frontowe z przelotnymi opadami, ale będą okresy również bardziej pogodne z wiosennymi temperaturami na poziomie 13-19 st. C., lokalnie z szansą na pierwsze 20 st. C. Opadów na ogół najmniej ma być na południu i południowym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowane położenie frontu z opadami w Polsce o godzinie 13:00, 23 marca 2023

Ciepła wiosna w Polsce, ale będą częste opady i burze, prognoza położenia frontu i opadów 23 marca 2023

Z uwagi na powrót nieco bardziej dynamicznej pogody w kolejnych dniach zalecamy sprawdzanie naszych najnowszych prognoz pogody na bieżąco. Dzięki temu wszystkie zjawiska, w tym pory ich wystąpienia i zasięg będziecie mieć pod ręką. Więcej szczegółów o pogodzie do końca marca i na początek kwietnia będziemy podawać w najnowszej prognozie długoterminowej na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!