| |
Zagrożenie!
Antycyklon słabnie i wkroczą śnieżyce. Śnieg spadnie w wielu regionach Polski. Zima przypomni o sobie

Antycyklon słabnie i wkroczą śnieżyce. Śnieg spadnie w wielu regionach Polski. Zima przypomni o sobie

Okres stabilnej pogody w Polsce zapewnianej przez antycyklon znad rejonu Wysp Brytyjskich niebawem ustąpi, bo wyż zostanie przełamany i wkroczą niże z frontami atmosferycznymi w rejon naszego kraju. Ponownie pojawią się opady śniegu, a miejscami wystąpią również śnieżyce. Niewykluczone będą również lokalne burze śnieżne. Zima z akcentami śnieżnymi i mroźnymi będzie jeszcze wracać. Znacznego wiosennego ocieplenia w prognozach nie możemy być jeszcze pewni. Sprawdźmy, kiedy pogoda mocno się załamie.

Prognozowane najbliższe rozproszone śnieżyce w Polsce, 5 marca 2023

Antycyklon ustąpi i wkroczą śnieżyce do Polski, zima będzie wracać, prognoza opadów 5 marca 2023

Aktualnie Polska jeszcze pozostaje pod wpływem antycyklonu choć z północy napłynęło wilgotniejsze powietrze i w warstwie podinwersyjnej w wielu regionach powstało niskie zachmurzenie warstwowe, ale jest ono miejscami poprzerywane, a na południu nadal jest pogodnie. Sytuacja zacznie się zmieniać od 4 marca. W tym dniu miejscami, głównie na zachodzie, południu i wschodzie pojawią się najbliższe rozproszone opady deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem. Będą to jednak opady niezbyt liczne i przeważnie słabe.

Prognoza rozproszonych opadów śniegu w Polsce, 6 marca 2023

Zima ze śniegiem i śnieżycami wróci wiosną do Polski, prognoza opadów 6 marca 2023

Znacznie więcej rozproszonych opadów i to głównie śniegu pojawi się nad Polską już niedzielę 5 marca. Wtedy regionów z przelotnym śniegiem będzie o wiele więcej. Popada, zwłaszcza w centrum, na wschodzie, południu i miejscami na północy. Zmiana pogody będzie więc zgodna z naszym trendem długoterminowym, w którym wskazywaliśmy ponowne zmiany między 5-7 marca.

Wstępnie prognozowany front z opadami śniegu i miejscami deszczu w Polsce, 8 marca 2023

Śnieg i mróz nadal w prognozach, przejdzie front ze śnieżycą, prognoza opadów 8 marca 2023

Wszyscy, którzy liczyli na szybkie nadejście wiosny i uwierzyli w prognozy zapowiadające ponad 20 st. C., które pojawiły się w wielu publikacjach będą więc zawiedzeni, bo szczególnie co najmniej pierwsza połowa marca nadal będzie dość chłodna z nawrotami zimy w postaci opadów śniegu, lokalnie krupy śnieżnej i nadal częstego mrozu w nocy. Warunki pogodowe będą więc takie, jak w naszym prognozach od wielu dni.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, 9 marca 2023

Śnieg i mróz w prognozach, marzec 2023 opóźni ciepłą wiosnę, prognoza opadów 9 marca 2023

Omawiany trend pogodowy jest prawidłowy i faktycznie wystąpi. Przedstawionych prognoz zasięgu opadów m.in. śniegu, jak również terminu wystąpienia dla poszczególnych regionów nie należy obecnie odczytywać dosłownie, gdyż ze względu na odległy termin będą jeszcze możliwe większe korekty. Prognoza jedynie sygnalizuje czekające nas zjawiska, czyli powrót akcentów zimowych w różnych regionach Polski, począwszy szczególnie od 5 marca.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna do 10 marca 2023. Miejscami może być przeszacowana

Śnieżny front przejdzie przez Polskę, prognoza pokrywy śnieżnej do 10 marca 2023

To samo dotyczy aktualnej prognozy pokrywy śnieżnej. Wyliczenia wskazują jedynie na okresami możliwy nawrót zimowych akcentów w wielu regionach Polski. Miejscami krajobrazy znowu się na chwilę zabielą, a gdzieniegdzie w sprzyjających warunkach powstanie pokrywa śnieżna, ale ponownie z tendencją do topnienia w dzień ze względu na dodatnią temperaturę. Zasięg opadów śniegu i możliwej pokrywy śnieżnej będziemy weryfikować w prognozach bieżących, gdyż będzie zależny od ostatecznej trajektorii ośrodków niżowych i stref frontowych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!