| |
Zagrożenie!
Antycyklon podniesie ciśnienie do 1034 hPa. Będzie większy mróz w Polsce. Temperatura spadnie do -15 stopni

Antycyklon podniesie ciśnienie do 1034 hPa. Będzie większy mróz w Polsce. Temperatura spadnie do -15 stopni

Przełom lutego i marca 2023 będzie chłodny w Polsce. W nocy nadal w wielu regionach wystąpi mróz. Lokalnie temperatura z uwzględnieniem pomiarów przy gruncie spadnie do około -15 st. C. Czeka nas również wzrost ciśnienia do 1034 hPa, gdyż antycyklon wpłynie na pogodę w najbliższych dniach. Temperatura już miejscami spadła do -11 st. C. Wartości minimalnych temperatur będą uzależnione od wielkości zachmurzenia. Sprawdźmy, gdzie mróz będzie największy.

Prognozowany mróz w Polsce, jaki w sprzyjających warunkach może wystąpić 28 lutego 2023 nad ranem

Będzie większy mróz w Polsce, temperatura spadnie do -15 stopni, antycyklon podniesie ciśnienie do 1034 hPa, prognoza temperatury 28 lutego 2023

W ostatnich dniach temperatura lokalnie w Polsce przy gruncie spadła do -11 st. C. Wystarczą przejaśnienia i rozpogodzenia przy adwekcji chłodnego powietrza i silnej radiacji aby miejscami zanotować dwucyfrowy mróz. Ponownie najzimniej było na północnym wschodzie kraju, gdzie pojawiły się liczne nocne rozpogodzenia. Najzimniej było na stacji synoptycznej IMGW w Kętrzynie. Temperatura spadła do -11 st. C. Ponadto notowano -9/-8 st. C. miejscami nie tylko na Mazurach, ale również na Podlasiu, w województwie pomorskim oraz na północy wielkopolskiego.

Mróz zanotowany przy gruncie w Polsce minionej nocy z 26/27 lutego 2023. Dane: IMGW

Antycyklon i mróz w Polsce, temperatura spadnie do -15 st. C., zanotowany mróz 27 lutego 2023

Aktualnie Polska dostaje się pod wpływ skraju antycyklonu Hazal z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. W jego zasięgu pozostaniemy przez kilkadziesiąt godzin.

Prognozowane centrum antycyklonu i jego zasięgu na warunki pogodowe w Polsce i Europie, 28 lutego 2023

Antycyklon podniesie ciśnienie w Polsce i spowoduje większy mróz, prognozowane ciśnienie i temperatura 28 lutego 2023

Apogeum ciśnienia związanego z omawianym wyżem czeka nas we wtorek 28.02, gdy ciśnienie w wielu regionach wzrośnie maksymalnie do 1032-1034 hPa.

Prognozowana najwyższe ciśnienie w Polsce w okresie oddziaływania antycyklonu Hazal, 28 lutego 2023. Dane: ECMWF / Windy

Antycyklon podniesie ciśnienie w Polsce do 1034 hPa, prognoza ciśnienia 28 lutego 2023

We wtorek w wielu regionach pojawią się liczne rozpogodzenia. Bardzo pogodnie będzie co najmniej w północnej połowie kraju, ale i w innych regionach jest okresowa miejscami szansa na większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Z tego powodu najbliższa noc będzie szczególnie zimna między województwem pomorskim i podlaskim. Na tym obszarze miejscami pojawi się dwucyfrowy mróz z uwzględnieniem pomiarów także przy gruncie.

Prognozowany mróz w Polsce, 1 marca 2023 na ranem

Będzie większy mróz w Polsce i wyższe ciśnienie, prognoza temperatury 1 marca 2023 

Następna noc większy mróz przyniesie miejscami na południu i południowym zachodzie Polski, bo tam będzie szansa na większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie w tym czasie na krańcach północnych i północno wschodnich, bo nasunie się duże i całkowite zachmurzenie warstwowe chroniące przed silną radiacją i większym spadkiem temperatury. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!