| |
Zagrożenie!
Antycyklon Petra sięgnie Polski. Będzie podmuch ciepłej wiosny. Temperatura przekroczy 20 stopni

Antycyklon Petra sięgnie Polski. Będzie podmuch ciepłej wiosny. Temperatura przekroczy 20 stopni

Pytacie, kiedy do Polski zawita ciepła wiosna z temperaturami w pobliżu lub przekraczającymi 20 st. C. Nasze prognozy nadal potwierdzają wpływ antycyklonu Petra na pogodę w regionie z szansą na podmuch przyjemnego ciepłego powietrza, zwłaszcza między 20-23 kwietnia. To co nas najbardziej ucieszy, to fakt, że okres ten przypadnie w najbliższy weekend. Możemy więc śmiało planować wypoczynek na świeżym powietrzu, choć w niedzielę w drugiej połowie dnia na zachodzie kraju już może wkraczać front z zachodu.

Podmuch ciepłej wiosny. Prognozowana anomalia temperatury, 23 kwietnia 2023

Antycyklon Petra przyniesie podmuch ciepłej wiosny w Polsce, anomalia temperatury 23 kwietnia 2023

Będzie to najcieplejszy okres od początku kwietnia, lokalnie z szansą na pobicie dotychczasowego rekordu temperatury maksymalnej w tym roku z marca, gdy w Tarnowie zanotowano 22,1 st. C. Pogoda po przejściu górnego niżu zacznie się stabilizować nad Polską od 20 kwietnia, aczkolwiek w tym dniu jeszcze zanikające opady deszczu miejscami mogą wystąpić, głównie na zachodzie i południu.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 20 kwietnia 2023

Antycyklon ściągnie ciepłą wiosnę do Polski, będzie początek sezonu grillowego, prognoza temperatury 20 kwietnia 2023

Temperatura w omawianym okresie na przeważającym obszarze Polski będzie wzrastać do 15-20 st. C., a miejscami przejściowo możemy zanotować maksymalnie do około 21-23 st. C. Chłodniej ma być miejscami, głównie nad samym morzem oraz w rejonach podgórskich.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 21 kwietnia 2023

Podmuch ciepłej wiosny w Polsce, poprawę pogody przyniesie antycyklon Petra

Poprawę pogody z szansą na dłuższe okresy ze słońcem w Polsce przyniesie prognozowany od dłuższego czasu antycyklon Petra, który już stacjonuje nad Skandynawią. W najbliższych dniach jego pole będzie się rozciągać między Morzem Północnym, Skandynawią i Rosją po przejściowo od 20 kwietnia bezpośrednio nad nasz kraj.

Prognozowany obszar wysokiego ciśnienia nad Europą związany z antycyklonem Petra

Antycyklon i podmuch wiosny, prognoza ciśnienia 21 kwietnia 2023

Szczególnie ciepło zapowiada się najbliższy weekend 22-23.04, gdy temperatura miejscami osiągnie lub przekroczy 20 st. C. Zrobi się bardzo przyjemnie i wiosennie. Na spacerach będziemy podziwiać kwitnącą i coraz bardziej zieloną przyrodę. Wreszcie w ogródkach i na działkach będzie można nadrobić zaległości pielęgnacyjne, bo sucha pogoda będzie temu sprzyjać.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 22 kwietnia 2023

Ciepły weekend 22-23 kwietnia 2023, będą najcieplejsze dni od początku roku

Aktualne prognozy numeryczne wyliczają najwyższą temperaturę przed frontem w niedzielę 23.04. Anomalia temperatury w wielu regionach w tym dniu będzie bardzo wiosenna, bo o około 4-8 st. C. powyżej normy wieloletniej.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 23 kwietnia 2023

Uderzenie ciepłej wiosny w Polsce, temperatura przekroczy 20 st. C., prognoza 23 kwietnia 2023  

Obecnie w prognozach nadal widnieje wejście frontu z opadami i burzami do Polski z zachodu między 23-24 kwietnia. Jego pora wejścia i zasięg w danym okresie może jeszcze ulec korekcie, dlatego trzymamy rękę na pulsie i poinformujemy bardziej precyzyjnie w stosownym czasie. Wcześniej poczujemy wiosnę na którą czekamy i o którą pytacie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Prześmiewca

O ja! Będzie podmuch wiosny pod koniec... kwietnia. Aż strach pomyśleć, co było by, gdyby klimat w Polsce nie ocieplał się dwa razy szybciej, niż na świecie...

18 kwiecień 2023 - 18:36
Odpowiedz
Dorota

Ale z Ciebie nieuk, który nie odróżnia pogody od klimatu. Na początek sprawdź może dane np. od początku XXI wieku i policz ile mieliśmy miesięcy z dodatnią anomalią i ujemną i co przeważa.

18 kwiecień 2023 - 18:44
Odpowiedz
Prześmiewca

Wiem, wiem, klimat mamy śródziemnomorski, a pogodę skandynawską...

18 kwiecień 2023 - 22:18
Odpowiedz