| |
Zagrożenie!
Piorun poraził czworo polskich alpinistów w rejonie najwyższego szczytu Austrii

Piorun poraził czworo polskich alpinistów w rejonie najwyższego szczytu Austrii

O tym, że burze są szczególnie niebezpiecznie w rejonach górskich przekonało się czworo polskich alpinistów, którzy zostali porażeni przez piorun w rejonie najwyższego szczytu Austrii - Grossglockner. Ranni spędzili noc w schronisku. Wczoraj 21.07 helikopter austriackich górskich służb ratowniczych przetransportował ich do szpitala w Lienzu w Tyrolu.

Letni widok na Grossglockner w Austrii

Alpiniści piorun Austria Polacy

Do zdarzenia doszło w sobotę 20.07 pod wieczór. Wówczas piorun poraził trzech mężczyzn w wieku, od 32 do 38 lat i 35-letnią kobietę. Piorun uderzył w stalową linę zabezpieczającą drogę, ale mimo to, ranni alpiniści byli w stanie samodzielnie zejść do położonego niedaleko schroniska. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki pogodowe austriackie pogotowie górskie mogło podjąć akcję ratowniczą dopiero w niedzielę rano.

Zimowe wejście na szczyt Grossglockner

Alpiniści piorun Austria Polacy Grossglockner

Cytowany przez austriackie media właściciel schroniska, gdzie nocowali Polacy, powiedział, że tak gwałtownej burzy nie przeżył w regionie od kilkudziesięciu lat. Z policyjnego komunikatu wynika, że obrażenia polskich alpinistów nie są poważne. W szpitalu w Lienzu zostali opatrzeni ambulatoryjnie.

Na temat burz w górach, warto obejrzeć film przygotowany przez TOPR.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!