| |
Zagrożenie!
Alert RCB: rozesłano SMS z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa

Alert RCB: rozesłano SMS z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID-19 w Polsce ulega szybko pogorszeniu. W ciągu doby zarejestrowano 4739 zakażeń koronawirusem. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 46 osób, a 6 osób, które zmarły, nie cierpiało na inne choroby. W ciągu minionej doby wyzdrowiało 1385 osób. W związku z tym dziś 09.10 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że mieszkańcy całej Polski otrzymują alerty z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o pozostałych obostrzeniach sanitarnych.

Alert RCB - SMS z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa

Alert RCB SMS obowiązek zasłaniania ust i nosa

Taka sama wiadomość SMS będzie od północy wysyłana na telefony osób przekraczających granicę z Polską.

Od soboty 10 października 2020 cały kraj, z wyjątkiem 38 powiatów w strefie czerwonej, zostanie objęty żółtą strefą epidemiczną. Wczoraj 08.10 premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty na terytorium całego kraju będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia, w tym nakaz zasłaniania ust i nosa. Lokale gastronomiczne będą otwarte od godziny 6:00 do 22:00 z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos.

Alert RCB SMS Covid-19

Od przyszłego tygodnia zmniejszona zostanie dopuszczalna liczba osób na imprezach okolicznościowych. Rozporządzenie w tej sprawie zostało ogłoszone wczoraj w nocy. Na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że dodatkowe obostrzenia sanitarne będą obowiązywały także na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych. Zapowiedział również, że mieszkańcy Polski otrzymają informację o obowiązujących obostrzeniach.

DobraPogoda24, MZ, RCB


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!