| |
Zagrożenie!
Albania: trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 - największe straty w rejonie Durres

Albania: trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 - największe straty w rejonie Durres

Silne trzęsienie ziemi w Albanii. O godzinie 03:54 (czasu polskiego) miał miejsce wstrząs o magnitudzie 6,4. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 20 km (inne źródła podają 10 km) i był zarejestrowany około 34 kilometry na północny zachód od stolicy kraju - Tirany.

Albania trzęsienie ziemi Tirana Durres

Ziemia w rejonie Albanii nadal drży. Po wstrząsie głównym zanotowano silny wstrząs wtórny o magnitudzie przekraczającej 5.

Wstępne informacje mówią o co najmniej 3 ofiarach. Lokalne media informują o wielu mieszkańcach stolicy, którzy wybiegli nad ranem na ulice, zabierając ze sobą dzieci i najcenniejsze przedmioty. W miejscowości Kubrin w północno zachodniej części kraju mężczyzna w wieku 50 lat wyskoczył z budynku i poniósł śmierć. Zawalił się budynek w portowym mieście Durres, położonym 30 kilometrów na północny zachód od Tirany. W innych domach popękały ściany i zawaliły się mury. Najwięcej zniszczeń zanotowano właśnie w Durres, gdyż centrum wstrząsów, znajdowało się pomiędzy miastem Shijak - Durres i Tiraną.

Przypomnijmy, we wrześniu br. w Albanii ziemia zatrzęsła się z siłą największą od 30 lat. W poprzednim trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,6 zniszczonych zostało ponad pół tysiąca domów. Największe straty zanotowano również w okolicach nadmorskiego miasta Durres. Wstrząs był odczuwany także w sąsiednich krajach.

Aktualizacja godz. 09:00 - Co najmniej 8 osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych wskutek silnego trzęsienia ziemi, które przed godz. 04:00 miało miejsce w Albanii. 

Aktualizacja godz. 13:50 -Niestety rośnie bilans. Najnowsze informacje mówią o 16 ofiarach oraz  około 600 osobach rannych wskutek silnego trzęsienia ziemi.

DobraPogoda24, USGS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!