| |
Zagrożenie!
Aktywny front chłodny przejdzie przez Polskę. Przyniesie burze, opady i wichury. Wiatr może odcinać prąd

Aktywny front chłodny przejdzie przez Polskę. Przyniesie burze, opady i wichury. Wiatr może odcinać prąd

Do Polski zbliża się z zachodu aktywny chłodny front atmosferyczny. Jest on związany z cyklonem Flurin przemieszczającym się przez południową Skandynawię, a następnie przez Bałtyk w kierunku Rosji. Na froncie pojawią się opady deszczu i burze, punktowo z gradem, a następnie deszcz miejscami zacznie przechodzić w śnieg lub deszcz ze śniegiem. Między 14-15 marca 2023 możliwy jest szczególnie na zachodzie i północnym zachodzie kraju liniowy układ burz. Na froncie spodziewamy się również silnego wiatru o skali wichury, miejscami przekraczającego 60-100 km/h.

Prognoza położenia zbliżającego się chłodnego frontu do Polski z zachodu o godzinie 13:00, 14 marca 2023

Front chłodny z zachodu wkroczy do Polski, będą burze, opady gradu i deszcz przechodzący w śnieg, wystąpią wichury, mapa opadów i burz 14-15 marca 2023

Na froncie chłodnym poprzedniej doby pojawiły się liczne burze między Hiszpanią, Francją i Niemcami. Komórki burzowe rozciągały się na dystansie ponad 1000 km. W rejonie burz wystąpiły wichury, ulewy i opady gradu. Miejscami doszło do licznych szkód materialnych.

Prognoza zasięgu wkraczającego chłodnego frontu do Polski z rozwijającymi się przelotnymi opadami konwekcyjnymi o godzinie 13:00, 14 marca 2023

Front chłodny przyniesie burze i wichury w Polsce, prognoza opadów 14-15 marca 2023

Główna strefa frontowa z upływem popołudnia i wieczorem wkroczy do zachodniej i północno zachodniej Polski. Na tym obszarze pojawi się chwiejność termodynamiczna i wystąpią warunki do powstania burz, w tym niewykluczonej liniowej formacji, szczególnie między Ziemią Lubuską i województwem zachodniopomorskim.

Prognozowany zasięg energii dostępnej drogą konwekcji CAPE o godzinie 16:00, 14 marca 2023

Burze na froncie pojawią się w Polsce, prognoza burz 14-15 marca 2023

Głównym zagrożeniem na froncie będą silne porywy wiatru. Miejscami mogą osiągnąć lub przekroczyć 60-100 km/h. Taki wiatr powoduje już lokalne szkody, w tym może miejscami odcinać dostawy prądu. W kolejnej prognozie przedstawimy najnowsze wyliczenia wichury.

Prognozowany silny wiatr na froncie o godzinie 19:00, 14 marca 2023

Na froncie wichury i burze w Polsce, gdzie zagrzmi i będzie silny wiatr, mapa i prognoza wiatru 14-15 marca 2023

Front najbardziej aktywny ma być na zachodzie i północnym zachodzie Polski aż po całą zachodnią połowę kraju. Na tym szczególnie obszarze może być wyjątkowo aktywny, zwłaszcza pod względem wiatru. We wschodniej połowie kraju straci na impecie w trakcie najbliższej nocy.

Prognoza zasięgu frontu z opadami nad Polską o godzinie 19:00, 14 marca 2023

Będą burze z wichurami w Polsce, przejdzie front chłodny, prognoza opadów 14 marca 2023 wieczorem

Potencjalny zasięg opadów i burz zalecamy śledzić bezpośrednio na danych radaru opadów. Niemal na żywo zobaczycie, gdzie pada i grzmi oraz w jakim kierunku i z jakim natężeniem przesuwając się opady. W środę 15.03 z odsuwającego się frontu szczególnie popada na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza między południową Małopolską przez Podkarpacie po Lubelszczyznę. Będą to opady deszczu miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem i pod koniec opadów w śnieg.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!