| |
Zagrożenie!
Setki zabitych i zaginionych po wybuchu wulkanu Fuego w Gwatemali (drastyczne zdjęcia - materiał +18!)

Setki zabitych i zaginionych po wybuchu wulkanu Fuego w Gwatemali (drastyczne zdjęcia - materiał +18!)

Uwaga, artykuł zawiera drastyczne zdjęcia!

Nie znamy jeszcze oficjalnego bilansu ofiar śmiertelnych po wybuchu wulkanu Fuego w Gwatemali, ale już obecne dane są przerażające. Najnowsze informacje mówią o 100 osobach zabitych oraz 200 zaginionych. Ratownicy nie mają jednak nadziei na znalezienie żywych. Nieoficjalny bilans zabitych wynosi więc 300 osób!

 Erupcja wulkanu Fuego. 3 czerwca 2018 roku

Do zdarzenia doszło w niedzielę 03.06. Jest to prawdopodobnie największy wybuch wulkanu od czterech dekad. Erupcja zniszczyła zabudowania na południowym stoku Fuego. Praca ratowników jest utrudniona ze względu na uwalniające się potoki błota i popiołu. Eksperci ostrzegają przed padającym deszczem, który może spowodować powstawanie kolejnych lawin błotnych.

Wulkan Fuego 2018

W akcji ratunkowej uczestniczą setki osób, w tym strażacy, policja i wojsko. Z domów zostało ewakuowanych 12 tysięcy osób, ponad 3 tysiące przebywa w tymczasowych schroniskach. Władze apelują do mieszkańców o opuszczenie terenów w pobliżu wulkanu, gdyż możliwy jest kolejny wybuch.

Wulkan Fuego martwi

Nasuwa się pytanie, czy ludność została ostrzeżona przed wybuchem, a może erupcja zaskoczyła wszystkich w tym służby monitorujące?

Wulkan Fuego 2018 erupcja

Z informacji przedstawionej przez organizację zajmującą się monitorowaniem wulkanów w Gwatemali (INSIVUMEH) wynika, że był spodziewany wybuch, dlatego ewakuacja ludności została ogłoszona przed erupcją. Niestety, siła wybuchu jak i prędkość spływów piroklastycznych zaskoczyła mieszkańców, bowiem spływ nie ograniczył się tylko do dolin wokół wulkanu i uderzył w okoliczne wioski.

Wulkan Fuego 4

Zdjęcia: youtube, meteoweb


Komentarze
Andrew

Ale makabra :(

07 czerwiec 2018 - 08:51
Odpowiedz
Ewa

To co się wydarzyło to nie do opisania serce boli jak się patrzy na te zdjęcia....Ale czy człowiek ma wpływ na naturę.?? Jak widać natura nas pokonuje i ciągle zaskakuje

08 czerwiec 2018 - 10:25
Odpowiedz