| |
Zagrożenie!
Włochy: trąba powietrzna w rejonie miasta Caserta

Włochy: trąba powietrzna w rejonie miasta Caserta

Wczoraj 12.03 nad obszarami środkowej, ale także południowo-wschodniej części Europy notowane były aktywne burze wielokomórkowe. Te pojawiały się m.in. nad Słowacją i Węgrami generując sporą liczbę wyładowań atmosferycznych. Nikt jednak nie przypuszczał, że wczesnowiosenne burze będą potrafiły wygenerować tak niebezpieczne zjawiska jakimi są trąby powietrzne. Po godzinie 19:00 wieczorem od południa w kierunku włoskiego miasta Caserta wędrował układ burzowy cechujący się umiarkowaną aktywnością elektryczną. Mieszkańców miasteczka, przez które przechodziła wspomniana burza przykuł uwagę donośny huk i szum wiatru. Jak się okazało chwilę później nad obszarem miasta pojawiła się w pełni ukształtowana trąba powietrzna, którą udało się nagrać jednemu z obserwatorów.

Trąba powietrzna nad miastem Caserta. Foto: Italia Live Meteo

Trąba powietrzna Caserta Włochy

Trąba powietrzna nazywana również tornadem nie trwała długo, ale zdołała spowodować lokalne straty materialne, głównie w postaci uszkodzonych budynków i samochodów. W wyniku przejścia trąby, do szpitala trafiły 4 osoby w ciężkim stanie, a 15 osób odniosło obrażenia.

Skutki przejścia trąby powietrznej. Foto: FB Caserta News

Trąba powietrzna Włochy Caserta


Komentarze
Mietek

O w mordę, ale masakra. Wystąpiła jak już było ciemno, trudno jest taką zauważyć, można się znaleźć w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze :O

13 marzec 2018 - 07:52
Odpowiedz