| |
Zagrożenie!
To będzie noc z burzami. Sen przerwą gwałtowne zjawiska. Ulewy, grad i silny wiatr na linii frontu

To będzie noc z burzami. Sen przerwą gwałtowne zjawiska. Ulewy, grad i silny wiatr na linii frontu

Do Polski znad Słowacji zbliża się druga fala burz, która w nocy przejdzie z południa na północ przez centrum kraju. Na linii frontu miejscami będą ulewy, punktowo spadnie grad oraz wystąpią silne porywy wiatru. Lokalnie zjawiska mogą być gwałtowne i utrudnią sen lub wybudzą nas w trakcie nocnego wypoczynku. Uaktywnią się również ponownie opady wielkoskalowe deszczu szczególnie w zachodnich regionach kraju.

Noc na 6 sierpnia 2023 przyniesie burze wielokomórkowe w Polsce

Noc na 6 sierpnia 2023 przyniesie burze w Polsce, gwałtowne zjawiska utrudnią sen, będą ulewy, grad i silny wiatr na froncie

Obecnie nad krajem warunki atmosferyczne uległy chwilowemu uspokojeniu po odsunięciu się potężnego mezoskalowego układu burzowego, jaki przemieścił się przez południowo wschodnią Polskę. Burze powodowały zalania i podtopienia, ponadto na południu kraju wzrósł poziom wody w rzekach szczególnie w Małopolsce. Notowano również lokalne gradobicia i silne porywy wiatru, które uszkodziły lub zerwały dachy, zwłaszcza na Podkarpaciu w powiecie niżańskim w miejscowości Kopki. Z kolei od Pomorza po Dolny Śląsk utrzymują się ciągłe opady deszczu o zmieniającym się natężeniu.

Silne burze zanotowane w rejonie Polski do godziny 18:10, 5 sierpnia 2023

To będzie noc na 6 sierpnia 2023 z burzami w Polsce, zjawiska będą gwałtowne w wielu regionach

Na tym jednak nie koniec, bo nad Słowacją powstaje druga fala burz, która wieczorem i nocą zacznie się przemieszczać przez Polskę. Nad naszym krajem będą się dobudowywać kolejne komórki, a przez to spodziewamy się burzy wieolokomórkowej w formie niewielkiego układu MCS.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce o godzinie 03:00, 6 sierpnia 2023

Noc na 6 sierpnia 2023 z burzami w Polsce, prognoza opadów

Najnowsze prognozy wskazują, że burze te pojawią się na początku miejscami między Górnym Śląskiem, Małopolską i lokalnie Podkarpaciem, a następnie będą się przemieszczać szczególnie nad Ziemie Łódzką zahaczając także miejscami o Ziemie Świętokrzyską.

Prognoza burz dla Polski na noc 6 sierpnia 2023 według IMGW

Następnie burze będą się przemieszczać w rejonie pogranicza Mazowsza, województwa warmińsko mazurskiego i kujawsko pomorskiego po nad ranem pogranicze województwa pomorskiego i warmińsko mazurskiego w kierunku Zatoki Gdańskiej. Niewykluczone więc, że główny obszar nocnych burz w Polsce będzie nieco bardziej przesunięty na zachód względem prognozy wydanej przez IMGW.

Prognozowany obszar chwiejności powietrza nad Polską w którym w nocy miejscami pojawią się burze, godzina 05:00, 6 sierpnia 2023

Noc na 6 sierpnia 2023 burzowa w Polsce, przyniosą ulewy i grad z silnym wiatrem

W rejonie burz spadnie miejscami do 15-50 litrów wody na m2 ziemi, punktowo wystąpi również grad. Lokalnie porywy wiatru mogą osiągnąć do 60-90 km/h. W niedzielę w ciągu dnia pojawi się trzecia fala burz, która wystąpi miejscami szczególnie na wschodzie, w centrum, na północy i na południu kraju szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych. W pasie zachodnim Polski nadal będą przez znaczną część dnia utrzymywać się ciągłe wielkoskalowe opady deszczu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!