| |
Zagrożenie!
Śnieżyce poprzedzą odwilż w Polsce. Spadnie ponad 10 cm śniegu. Nadchodzi radykalna zmiana pogody

Śnieżyce poprzedzą odwilż w Polsce. Spadnie ponad 10 cm śniegu. Nadchodzi radykalna zmiana pogody

Do Polski wróciły opady śniegu, których będzie jeszcze więcej przed nadejściem odwilży. Miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o ponad 5-10 cm śniegu. Warunki na drogach ponownie będą trudne, zwłaszcza, że w czasie zmiany pogody będą możliwe także marznące opady deszczu. Zanim jednak napłynie łagodne powietrze polarnomorskie i rozpocznie się odwilż, to w pierwszej fazie opadów na froncie ciepłem pojawią się śnieżyce. Sprawdźmy, gdzie spadnie śnieg do niedzieli.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, 7 grudnia 2023

Śnieżyce poprzedzą odwilż w Polsce do 10 grudnia 2023, prognoza opadów śniegu

Minionej doby w wielu regionach kraju pojawiły się opady śniegu, przy czym w czwartek popada głównie miejscami na obszarze, od południowych dzielnic województw śląskiego przez Małopolskę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską, Mazowsze po Mazury oraz lokalnie Podlasie i Lubelszczyznę.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej do 8 grudnia 2023

Śnieżyce przejdą przez Polskę na froncie przed odwilżą, prognoza pokrywy śnieżnej do 8 grudnia 2023

Omawiana strefa opadów śniegu w drugiej połowie dnia zacznie słabnąć i zanikać, a najdłużej utrzyma się między Małopolską i Podkarpaciem, gdzie ostatecznie zaniknie wieczorem. Miejscami na omawianym obszarze kraju dosypie do 2-8 cm śniegu.

Prognoza opadów śniegu w Polsce wkraczająca z zachodu 9 grudnia 2023

Śnieg spadnie w Polsce, prognoza opadów 9 grudnia 2023

Kolejna strefa opadów śniegu przechodząca z zachodu na wschód i północny wschód kraju, lokalnie także z marznącym deszczem czeka nas w najbliższą sobotę. Opady te nie będą silne, ponadto ich strefa będzie bardzo wąska, co oznacza, że nie wszędzie popada. Radykalna zmiana i załamanie pogody czeka nas w niedzielę w czasie wtargnięcia z zachodu głównego frontu atmosferycznego niosącego odwilż.

Prognoza zasięgu opadów na froncie niosącym śnieżyce, ulewy i odwilż, 10 grudnia 2023

Śnieżyce przed odwilżą w Polsce, najnowsza prognoza opadów 10 grudnia 2023

W zachodniej Polsce będą na ogół przeważać opady deszczu, a im dalej na wschód, to wzrośnie prawdopodobieństwo śnieżyc i lokalnie także marznących opadów deszczu. Opady śniegu poprzedzą odwilż szczególnie we wschodniej połowie kraju.

Prognozowany chwilowy przyrost pokrywy śnieżnej przed odwilżą do 11 grudnia 2023

Prognoza śnieżycy w Polsce do 11 grudnia 2023

Od 11 grudnia i w kolejnych dniach w czasie uaktywnienia cyrkulacji zachodniej będą na ogół w Polsce przeważać już opady deszczu, a śnieg lub deszcz ze śniegiem popada tylko miejscami o charakterze przelotnym. Pokrywa śnieżna zacznie coraz szybciej topnieć. Zasięg śnieżnej zimy będzie się cofać na wschód kraju. Na drogach miejscami będzie bardzo ślisko. Spodziewamy się także okresami nasilenia wiatru, lokalnie do siły wichury, zwłaszcza na północy oraz w rejonach podgórskich i górskich.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!